Z powodu pandemii koronawirusa wielu Polaków chciałoby ułatwień w handlu, w tym zniesienia niedziel niehandlowych. Jednak najwyraźniej się na to nie zanosi!

Dyskusja na temat zniesienia zakazu handlu w niedzielę toczy się od lat, natomiast pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu Polaków zaczęło popierać ten postulat ze względu na spore ograniczenia w handlu i fakt, że branża handlowa znajduje się w naprawdę sporym kryzysie.

Z tytułu właśnie problemów ze zrobieniem zakupów przy obecnych obostrzeniach i zmniejszonej do minimum liczbie klientów pojawił się pomysł, aby w grudniu przynajmniej jedna niedziela była dodatkowo handlowa. Wiemy, że 13 i 20 grudnia to dni, w których będzie mogli zrobić zakupy, jednak negocjacja dotyczyły również 6, a nawet 27 grudnia. Wszystko jednak najpewniej spali na panewce z jednego powodu – na takie rozwiązanie nie zgadza się Piotr Duda, szef Solidarności.

Mamy decyzję w sprawie zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Ogromna rzesza Polaków czeka na podjęcie działań. Szykuje się spore niezadowolenie obywateli

Obostrzenia związane ze znacznym ograniczeń handlu są wyjątkowo dotkliwe dla wielu Polaków, a grudzień to w tym sektorze najbardziej gorący okres – zatem istnieje słuszan obawa, że przy zmniejszonej liczbie klientów w sklepach w formie limitów wielu Polaków będzie miało spory problem z dokonaniem wszystkich zakupów na czas. Stąd pojawił się pomysł, aby do istniejącej 13 i 20 grudnia niedziel handlowych dołożyć przynajmniej jedną – 6 grudnia.

Nawet tak mocne argumenty nie przekonały jednak Piotra Dudy, aby przystać na takie rozwiązanie. Jednak po przywróceniu działalności sklepów w galeriach handlowych Polacy z pewnością masowo ruszą na zakupy, co będzie oznaczało kolejki przed sklepami, co powoduje zwiększenie się ryzyka zakażenia koronawirusem, a nie da się ukryć, ze grudzień to żniwa dla branży handlowej.

„Nie pozwolimy, by pracodawcy wykorzystywali pandemię koronawirusa do swoich partykularnych interesów” - zadeklarował Piotr Duda, cytowany przez Radio Zet i Pikio.

Jak informował portal "Życie": WSZYSCY PAMIĘTAMY POSTAĆ UROCZEGO PIOTRUSIA Z HITU „KOGEL-MOGEL”. CO STAŁO SIĘ Z SYNEM PAŃSTWA WOLAŃSKICH? LOSY DZIECIĘCEGO AKTORA SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Przypomnij sobie: POLSKA DYPLOMACJA POINFORMOWAŁA O NOWYM ROZPORZĄDZENIU. JEST NOWA LISTA, DO KTÓREJ POLACY MUSZĄ SIĘ DOSTOSOWAĆ. MOWA O OGRANICZENIACH W PODRÓŻACH

Portal "Życie" pisał również: KASIA CICHOPEK W CENTRUM AFERY! ZNANA AKTORKA PRZESTRZEGA PRZED OSZUSTAMI I FAŁSZERSTWEM. ZŁODZIEJE ZNÓW WYKORZYSTALI JEJ WIZERUNEK DO NIECNYCH CELÓW