Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyjęło nową listę krajów z zakazem lotów międzynarodowych. Trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami w podróżowaniu.

Na jaw wyszła właśnie nowa lista krajów, do których nie polecimy i z których do Polski nie wrócimy. Zakaz lotów międzynarodowych został przedłużony do 8 grudnia włącznie. Trzeba się spodziewać utrudnień w podróżowaniu drogą lotniczą, sytuacja jest poważna.

Na nowej liście znalazło się łącznie dziewięć krajów, a z zakazu przemieszczania się drogą lotniczą zostały wykluczone kraje Unii Europejskiej!

Zakaz lotów międzynarodowych do wielu krajów świata obowiązuje w Polsce od wielu miesięcy, jednak co dwa tygodnie polska dyplomacja sprawdza dokładnie podróże, do których krajów mogą wiązać się z podwyższonym ryzykiem zakażenia się koronawirusem.

Aktualizacja listy odbywa się co czternaście dni. Z początku zakaz lotów obowiązywał wobec często kilkudziesięciu krajów, teraz sytuacja się ustabilizowała. Dotychczasowe rozporządzenie traci ważność właśnie we wtorek, 24 listopada, stąd nowy akt prawny.

Polska dyplomacja poinformowała o nowym rozporządzeniu. Jest nowa lista, do której Polacy musza się dostosować. Mowa o ograniczeniach w podróżach

Jakie kraje znalazły się na liście z zakazem lotów? Są to praktycznie te same państwa, do których nie mogliśmy decyzją Ministerstwa Spraw Zagranicznych w porozumieniu z Radą Ministrów polecieć w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Jak przypomina Radio Zet są to: Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Armenia, Kosowo, Macedonia Północna, Serbia i Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, z wyjątkiem lotnisk na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork.

Z listy krajów, które były objęte zakazem znikają tym samym Argentyna, Libia i Kostaryka. Weszły do niej za to Serbia i Kosowo.

Jak informował portal "Życie": NA JAW WYSZŁA TAJEMNICA BYŁEJ PREMIER POLSKI. CO SKRYWAŁA PRZEZ LATA BEATA SZYDŁO I JEJ MĄŻ? WIELE OSÓB MOŻE SIĘ ZDZIWIĆ. NIKT O TYM NIE WIEDZIAŁ

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF JACKOWSKI ZADZIWIŁ POLAKÓW. JASNOWIDZ Z CZŁUCHOWA MIAŁ NOWĄ WIZJĘ, KTÓRA PRZEDSTAWIA ZDUMIEWAJĄCĄ PRZYSZŁOŚĆ. CZY ZACZNIEMY SIĘ TELEPORTOWAĆ

Portal "Życie" pisał również: KIEROWANIE SAMOCHODEM MOŻLIWE BEZ PRAWA JAZDY? NIESAMOWITE ZMIANY Z KORZYŚCIĄ DLA KIEROWCÓW I POLICJI WEJDĄ W ŻYCIE JUŻ WKRÓTCE. JAK TO MOŻLIWE