Ważne zmiany pojawią się w prawie o ruchu drogowym. Piesi sporo zyskają, ale na przejściach dla pieszych będzie obowiązywał bardzo istotny zakaz. Jaki?

Jak informuje serwis Radio Zet, rząd zdecydował się na przyjęcie nowego projektu zmian zapisów prawnych w przepisach ruchu drogowego. Dotyczące one między innymi pieszych. Zgodnie z nowym pomysłem piesi zyskają pierwszeństwo przy wchodzeniu na jezdnię (przepis ten nie będzie jednak dotyczył kierowców tramwajów), ale za to będą musieli pilnować się na pasach – w życie wejdzie zakaz używania telefonów komórkowych podczas tej czynności.

Ma to zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Szczególnie istotne jest to w przypadku osób młodych. Ta grupa najczęściej popełnia taki błąd, narażając własne życie i osób poruszających się pojazdami.

Piesi z nowymi zmianami w prawie drogowym, dotyczy to przejść dla pieszych. Rząd przyjął najnowszy projekt zmian w prawie drogowym. Pojawił się poważny zakaz dla korzystających z pasów

Co jeszcze znajdzie się w nowych przepisach. Między innymi obniżenie dopuszczalnej prędkość pojazdów poruszających się na obszarze zabudowanym do 50 km/h w nocy, zatem taka dopuszczalna prędkość będzie już obowiązywać całą dobę (dziś w godzinach nocnych jest to 60 km/h).

Dodatkowo, w nowych regulacjach pojawił się zakazu jazdy na tzw. „zderzaku”, czyli zdecydowanie za blisko samochodu poprzedzającego, na autostradach i drogach ekspresowych. Nowa ustawy to projekt wspólny Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

„Bezpieczeństwo na naszych drogach, w tym niechronionych użytkowników dróg, musi się zwiększyć - jest to priorytet polskiego rządu” - przekonuje cytowany w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury minister Andrzej Adamczyk, którego przywołuje Radio Zet.

Jak informował portal "Życie": LECH WAŁĘSA POKAZAŁ NA FACEBOOKU ZDUMIEWAJĄCY OBRAZ I TRZY NAPRAWDĘ PORAŻAJĄCE SŁOWA! O CO CHODZI BYŁEMU PREZYDENTOWI? DAJE JASNY SYGNAŁ DO DZIAŁANIA

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE DONIESIENIA O PAPIEŻU FRANCISZKU! CZY OJCIEC ŚWIĘTY PRZECHODZIŁ CIĘŻKĄ CHOROBĘ, KTÓRA MOGŁA SKOŃCZYĆ SIĘ ŹLE? PAPIEŻ ZASKOCZYŁ WYZNANIEM

Portal "Życie" pisał również: PORUSZAJĄCY WPIS BYŁEGO MĘŻA MARTY KACZYŃSKIEJ W INTERNECIE. MARCIN DUBIENIECKI ZDECYDOWAŁ SIĘ NA BARDZO MOCNE SŁOWA. CHODZI O ZNANEGO POLITYKA