Spora liczba Polaków po kontrolach uszczupliła swoje portfele o blisko 700 złotych! Jak uniknąć kary? Chodzi o abonament RTV!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zobowiązany do opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego jest każdy Polak, który posiada w domu telewizor lub radio, bądź jedno i drugie. Co miesiąc trzeba zatem uiścić opłatę w odpowiedniej wysokości. Jednak odsetek osób w Polsce, które decydują się na opłacanie abonamentu jest wciąż bardzo niski. Jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zleciła masowe kontrole, które wykonują od pewnego czasu pracownicy Poczty Polskiej.

Okazuje się, że są już pierwsze wyniki tych procedur i coraz większa liczba Polaków musi się liczyć z dużą karą. Bowiem za brak uiszczenia konkretnej sumy grożą dość wysokie kary, sięgające prawie 700 złotych! Jak to możliwe?

Pojawiły się już masowe kontrole w milionach domów w całej Polsce. Kontrolerzy mogą zapukać do naszych drzwi w każdej chwili. Kara jest naprawdę wysoka

Zgodnie z przepisami, każdy użytkownik odbiornika radiowego lub telewizyjnego ma obowiązek zgłosić jego zakup do 14 dni i od tego momentu opłacać abonament. Za radio trzeba obecnie zapłacić 7 złotych, a za telewizor lub telewizor i radio łącznie 22,70 złotych miesięcznie.

Choć w Polsce mamy aż 6,9 miliona zarejestrowanych abonentów to abonament opłaca w tej chwili zaledwie 1,4 miliona z nich. Choć spora część jest zwolniona z płacenia – to 3,45 miliona osób, to ogromna grupa osób zwyczajnie omija obowiązek uiszczania opłat.

Co jednak czeka tych, których kontrolerzy Poczty Polskiej złapią na braku opłacania abonamentu? Trzeba się liczyć z wysoką karą – to trzydziestokrotność miesięcznej opłaty za posiadanie RTV, czyli 681 złotych, jak przypomina serwis Biznes Info.

Jak informował portal "Życie": LECH WAŁĘSA POKAZAŁ NA FACEBOOKU ZDUMIEWAJĄCY OBRAZ I TRZY NAPRAWDĘ PORAŻAJĄCE SŁOWA! O CO CHODZI BYŁEMU PREZYDENTOWI? DAJE JASNY SYGNAŁ DO DZIAŁANIA

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE DONIESIENIA O PAPIEŻU FRANCISZKU! CZY OJCIEC ŚWIĘTY PRZECHODZIŁ CIĘŻKĄ CHOROBĘ, KTÓRA MOGŁA SKOŃCZYĆ SIĘ ŹLE? PAPIEŻ ZASKOCZYŁ WYZNANIEM

Portal "Życie" pisał również: PORUSZAJĄCY WPIS BYŁEGO MĘŻA MARTY KACZYŃSKIEJ W INTERNECIE. MARCIN DUBIENIECKI ZDECYDOWAŁ SIĘ NA BARDZO MOCNE SŁOWA. CHODZI O ZNANEGO POLITYKA