Lider Bayer Full w mocnych słowach o swojej emeryturze, wiele osób będzie zbulwersowanych!

Nie da się ukryć, że kwestia wysokości emerytur polskich gwiazd to stały temat w mediach. przy okazji epidemii koronawirusa, gdy wielu artystów pozbawionych jest stałego dochodu z koncertów wrócił niemal jak bumerang.

Na ten temat postanowił wypowiedzieć się sam Sławomir Świerzyński, który ostatnio nie ma najlepszej prasy po tym, jak otrzymał z Ministerstwa Kultury zapomogę z Funduszu Wsparcia Kultury w wysokości 550 tysięcy złotych, a potem obraził zespół Kult i jego fanów, przekonując, że „nikt nie pamięta już takiego zespołu”.

Co powiedział teraz na temat swojej emerytury? To powali na kolana wiele osób. Skomentować wypowiedź lidera Bayer Full zdecydował się nawet rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych!

Sławomir Świerzyński uznał, ze jego emerytura jest głodowa. Na zarzuty lidera Bayer Full w sprawie niskiego świadczenia odpowiada rzecznik ZUS. Jego wypowiedź powala

Warto zauważyć, że artyści w Polsce nie mają łatwej drogi do wysokiego świadczenia, gdyż ogromna większość z nich rzadko była zatrudniona na etacie i przez to nie odprowadzała składek. Jeśli nie udało się im odłożyć pieniędzy na emeryturę z własnych środków to w tej chwili ich świadczenie wynosi często zaledwie kilkaset złotych.

Sławomir Świerzyński w jednym z wydań „Pytania na Śniadanie” skarżył się widzom, że jego emerytura wynosi zaledwie 386 złotych. Gwiazdor disco polo nie odprowadzał składek do ZUS, ale do KRUS i był zaskoczony, że musi wystąpić do ZUS o wyliczenie kapitału początkowego. Zwrócił się również do władz instytucji z zaczepnym „co robicie w tym ZUS-ie?”. Na odpowiedź rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie trzeba było długo czekać.

„Pan Sławomir przez większą część swojego życia składek po prostu nie płacił. Nie dziwmy się więc wtedy, że ktoś otrzymuje list z ZUS z prognozowaną wysokością emerytury w wysokości 386 zł – wyjaśnił rzecznik ZUS, cytowany przez Pikio.

fot. Youtube

Jak informował portal "Życie": ZNANA MODELKA ROZCZULA SIĘ NAD FOTOGRAFIĄ MĘŻA I CÓRECZKI. JOANNA KRUPA NIE KRYJE WZRUSZENIA, MALUTKA ASHA JEST NIESAMOWICIE UROCZYM DZIECKIEM

Przypomnij sobie: PIOTR ŻYŁA ZDOBYŁ SIĘ NA BARDZO OSOBISTE WYZNANIE. SKOCZEK PRZYZNAŁ, ŻE DO KOŃCA ŻYCIA BĘDZIE PAMIĘTAĆ O JEDNEJ Z NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W JEGO ŻYCIU

Portal "Życie" pisał również: CZY KSIĘŻA POWINNI BYĆ OBECNI NA SZPITALNYCH ODDZIAŁACH? WIELE PACJENTEK SKARŻY SIĘ NA ZACHOWANIE DUCHOWNYCH POZBAWIONE SZACUNKU I KULTURY