Według wielu osób, ksiądz który pracuje w szpitalu powinien być swego rodzaju terapeutą, który pomaga osobom przejść przez trudne chwile. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że duchowny pracujący w takim miejscu powinien wykazywać się niesamowitą empatią oraz taktem i wyczuciem. Niestety, zdaniem pacjentek wielu szpitali, te cechy są spotykane wśród duchownych niezwykle rzadko.

Czy duchowni powinni pracować w szpitalach?

Jak informuje portal Pikio, ostatnio wpis na temat obecności duchownych w polskich szpitalach opublikowała w mediach społecznościowych Agata Martyna Diduszko – Zyglewska. Okazało się, że wpis cieszył się ogromną popularnością, a pod nim natychmiast zaczęły pojawiać się historie zbulwersowanych pacjentek.

Jedna z kobiet opowiedziała historię, która wydarzyła się całkiem niedawno, już podczas pandemii koronawirusa. Pacjentka była zbulwersowana faktem, że przez obostrzenia w szpitalu nie mogła spotkać się z rodziną, a przynoszone przez nich rzeczy osobiste musiały zostać poddane kwarantannie, natomiast ksiądz bez problemu przemieszczał się od sali do sali.

Pacjentki są zażenowane zachowaniem duchownych!

- Dla mnie ta sytuacja była bardzo krępująca. Leżałam cała we krwi. A tu nagle słyszę - puk, puk - i cyk za klamkę, wchodzi sobie ksiądz. Jak gdyby nigdy nic. I zaprasza do modlitwy. A weź ty człowieku idź sobie stąd! Chcę tu być sama! Nie chcę, żeby mi tu jakiś obcy mężczyzna przyłaził! – napisała inna kobieta, która przebywała na oddziale patologii ciąży.

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie pacjentki oddziałów ginekologicznych są najbardziej oburzone zachowaniem duchowych. Niejednokrotnie zmęczone, karmiące dziecko czy też leżące bez bielizny są narażone na to, że duchowny wejdzie do ich sali bez pukania, co jest skrajnie nieodpowiednim zachowaniem!

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy księża powinni chodzić po oddziałach i bez zaproszenia wchodzić do sal?

Jak informował portal "Życie": TEGOROCZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZIMY SAMOTNIE? W OSTATNIM WYWIADZIE MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ROZWIAŁ WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

Przypomnij sobie: PROFESOR SIMON W MOCNYCH SŁOWACH O SZPITALU TYMCZASOWYM NA STADIONIE NARODOWYM. NIE ZOSTAWIŁ SUCHEJ NITKI, CO POWIEDZIAŁ O ORGANIZACJI PLACÓWKI

Portal "Życie" pisał również: EWA KASPRZYK JEST NIESAMOWICIE SZCZĘŚLIWA! POPULARNA AKTORKA PODZIELIŁA SIĘ ZE SWOIMI FANAMI RADOSNĄ NOWINĄ! KIEDY ODBĘDZIE SIĘ ŚLUB