"Pikio"donosi, że na mediach społecznościowych pojawił się post dziennikarza Pawła Reszki z obszerną relacją jednego z lekarzy opisującego dramatyczną sytuację w szpitalu, którego jest pracownikiem. Kto powinien ponieść karę za zgony, których mogłoby nie być?

Rząd ogłasza pandemię koronawirusa, pacjenci nie otrzymują należytego leczenia innych chorób

Liczba zgonów z tego powodu rośnie w zastraszającym tempie. W mediach społecznościowych wciąż pojawiają się nowe głosy bliskich osób zmarłych, które nie otrzymały na czas pomocy medycznej, niezbędnej z zupełnie innego powodu, niż stwierdzony COVID-19.

Z jednej strony doniesienia prywatnych osób, które publikują w internecie udokumentowane puste łóżka w szpitalach i żywej duszy na szpitalnych korytarzach, z drugiej strony dramatyczne doniesienia samych pracowników szpitali, w których ma brakować rąk do pracy, co jest powodem zgonów pacjentów. Dziennikarz na swoim koncie na Facebooku opublikował bardzo obszerną relację jednego z lekarzy narzekającego na brak personelu do pracy w szpitalu.

Jaki lekarz prowadzi? Nikt nie wie. – Dobra, pani musi tak leżeć. Po kilku godzinach łapie mnie internistka. – Pan reanimował moją pacjentkę? – Ja? Chyba nie… – Taka starsza pani na internie. – Na internie przekładałem jedną panią na brzuch. – O nią chodzi. – Co z nią? – Jak przyszłam, to była martwa… Jakby pan napisał, że była konsultacja anestezjologiczna... Nawet nie zauważyła, kiedy pacjentka jej zeszła! Teraz szuka dupokrytki. I co ja mogę napisać? Brak dalszych wskazań do eskalacji terapii, czyli że była nie do uratowania? Napiszę. Pomogę. Doktor jest sama na oddziale, też musi biegać po całym szpitalu i konsultować internistycznie. Nie ma szans, żeby to ogarnęła.

Przerażająca i wciąż rosnąca liczba zgonów związanych z ogłoszoną przez rząd pandemią sprawia, że ludzie boją się iść do lekarza, boją się hospitalizacji, a także tego, że ich wizyta zostanie wpisana w statystyki związane z koronawirusem mimo, że nie miała z wirusem nic wspólnego.

Inny internauta, Andrzej Głowacki także naświetla sytuację w szpitalach na szybko tworzonych w świetle fleszy i na oku kamer.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Choruje na nią Lech Wałęsa. Jej symptomy można rozpoznać obserwując paznokcie. To podstępna choroba

Zerknij tutaj: Małgorzata Rozenek-Majdan publikuje bardzo ważny apel. Chodzi o zdrowie i życie. Sprawa zakończy się w sądzie