Produkt doskonale czyści płytki, krany i kurki, przywraca naturalny połysk, wybiela zlew razem z sodą oraz czyści rury.

Również doświadczone gospodynie domowe używają octu do stosowania w pralce. Powiemy Ci dlaczego...

Usuwa trudne plamy

1. Ocet doskonale zmiękcza proces prania, dlatego polecany jest do prania rzeczy wykonanych z gęstej tkaniny.

2. Za pomocą octu można usunąć różnego rodzaju plamy: z tłuszczu, potu, owoców. Wystarczy dodać 50 ml octu do przegródki pralki.

3. Ocet jest również niezwykle skuteczny w usuwaniu zapachów. Wystarczy dodać 100 ml octu do płynu do płukania tkanin. Ocet doskonale niweluje również zapach po przykrym incydencie, który może się przytfarić czasem naszym pupilom.

4. Doskonały wybielacz. Ocet niszczy wszystkie cząsteczki brudu na ubraniach. Po prostu dodaj ocet do bębna z ciuchami i przywróć je do czystego odcienia bieli.

5. Ocet pomoże pozbyć się plam rdzy z ubrań. Zrobić papkę z octu i soli kamiennej i natrzeć nią plamę. Pozostaw na kilka minut, a następnie umyj jak zwykle.

Ponadto nie powinniśmy zapominać, że ocet doskonale zapobiega osadzaniu się kamienia w pralce.
Dlaczego nie użyć

Ubrania i bieliznę z jedwabiu, koronki, satyny, aksamitu, szyfonu i skóry lepiej nie myć octem. Wszystkie te materiały są bardzo wrażliwe na kwasy i mogą zmieniać swoją strukturę.

To też może cię zainteresować: WICEPREMIER W AUDYCJI NA ŻYWO UJAWNIŁ WAŻNĄ INFORMACJĘ. CZY JEST NADZIEJA NA POWRÓT DO NORMALNEGO ŻYCIA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZNANA POLSKA PODRÓŻNICZKA ODWAŻYŁA WYZNAĆ BARDZO BOLESNĄ PRAWDĘ. MARTYNA WOJCIECHOWSKA PRZESZŁA PRZEZ PIEKŁO. O CO CHODZI

O tym się mówi w Polsce: POLSCY KIEROWCY NIE WIEDZĄ, CO ROBIĆ, OTRZYMUJĄC MANDATY ZA WYMIANĘ OPON. RESORT ZDROWIA STAWIA SPRAWĘ JASNO I WYJAŚNIA, CZY TO ZGODNE Z PRZEPISAMI