Ostatnie informacje na temat dofinansowań jakie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego miało przekazać artystom z Funduszu Wsparcia Kultury wywołały spore zamieszanie i oburzenie społeczeństwa. Nie ma się czemu dziwić, kwoty jakie miały zostać przekazane na rzecz niektórych artystów, powalały na kolana! W wielu przypadkach przekraczały bowiem nawet pół miliona złotych!

Odbyła się ponowna weryfikacja wniosków!

Jak informuje portal Super Biznes, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło poddać powtórnej analizie wnioski artystów. Podczas analizy sprawdzono czy oświadczenia, które złożyli wnioskodawcy są zgodne z profilem prowadzonej przez nich działalności.

Ministerstwo potwierdziło, że refundacje zostały udzielone tylko i wyłącznie uprawnionym podmiotom. Pod wątpliwość poddana została jednak zasadność wnioskowania niektórych kosztów. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie wyklucza więc, że w niektórych przypadkach dotacje zostaną pomniejszone o odpowiednie kwoty.

Źródło: wprost.pl

Dotacje będą jednak sporo niższe niż obiecywano na początku!

Wszystko wskazuje zatem na to, że zarówno Kamil Bednarek, jak i Sławomir Świerzyński nie będą mogli liczyć na tak wysokie dofinansowanie, jakie było zapowiadane jeszcze niedawno. Przypomnijmy, że lider zespołu Bayer Full miał otrzymać ponad pół miliona złotych!

Kiedy zatem poznamy nowe wysokości dotacji, które zostaną przedstawione po dokładnej analizie wniosków? Miejmy nadzieję, że tym razem finanse będą rozdzielone sprawiedliwie i ich przyznanie nie wywoła kolejnej burzy w społeczeństwie.

Jak informował portal "Wiesz": JAK MIESZKA ADAM MAŁYSZ? WIELE OSÓB MOŻE ZAZDROŚCIĆ NASZEMU SKOCZKOWI TAK LUKSUSOWEJ POSIADŁOŚCI

Przypomnij sobie: WARSZAWA: JUŻ NIEBAWEM NA ULICACH MIASTA ROZBŁYSNĄ ŚWIATŁA I OZDOBY ŚWIĄTECZNE. W TYM ROKU JEDNAK BĘDZIE ICH ZNACZNIE MNIEJ NIŻ ZAZWYCZAJ. O CO CHODZI

Portal "Wiesz" pisał również: JAKIE BĘDZIE BOŻE NARODZENIE 2020? ILE POLACY PLANUJĄ WYDAĆ NA ORGANIZACJĘ ŚWIĄT I PREZENTY? EKONOMIŚCI ROZWIEWAJĄ WĄTPLIWOŚCI. SPORE ZASKOCZENIE