O jej niekwestionowanym talencie wypowiadało się wielu. Romuald Lipko stwierdził, że głos, wrażliwość i talent Zdzisławy to to, czego brakuje obecnie polskiej muzyce. Niewielu już potrafi czarować słuchaczy tak, jak potrafiła to Sośnicka. Artystkę wyróżniała niezwykła siła głosu - jej wokal obejmował 2,5 oktawy. Pozwalał jej on na wybieranie wyszukanych melodii, z których zaśpiewaniem nie miała najmniejszego problemu.

Niestety, jakiś czas temu gwiazda postanowiła ustąpić ze sceny muzycznej. Jak potoczyło się jej dalsze życie?

Jak kamień w wodę

Pod koniec lat 90. - po wielu sukcesach, wydanych płytach, branżowych imprezach i trasach koncertowych - wokalistka postanowiła zniknąć z polskiej sceny muzycznej. Swoją decyzję argumentowała wątpliwościami, jakie naszły ją w kwestii kariery piosenkarskiej.

"Samo śpiewanie zaczęło mieć zbyt wielki wpływ na moje życie, zaczęło mi ciążyć. Nie chciałam mieszkać w domu, do którego przyjeżdżam jednego dnia tylko po to, by następnego wyjechać. Zaczęłam zadawać sobie pytania, czy bez śpiewania potrafię być szczęśliwa i żyć w zgodzie ze sobą…" - mówiła o swoim odejściu.

Kilkanaście lat później, w roku 2015, miłość artystki do muzyki wzięła górę, co zaowocowało wydaniem zupełnie nowego albumu. Ten jednak, pomimo przychylnych opinii, nie odniósł tak wielkiego sukcesu jak płyty wydawane przez Sośnicką przed laty. To zadecydowało o jej kolejnej decyzji o zniknięciu z życia publicznego.

fot. geocaching.com
fot. geocaching.com

Jakiś czas temu w mediach zaczęły krążyć kontrowersyjne pogłoski o tym, jakoby Sośnicka miała zaginąć. Potwierdził to sam jej mąż, Jerzy Bajer, który stwierdził, że kobieta... pojechała na wakacje, a on nie ma pojęcia, gdzie się znajduje. Przez długi czas media nie mogły się z nią skontaktować, a kiedy już im się to udało - wokalistka sucho zbywała natarczywych dziennikarzy.

"To pomyłka. Do widzenia" - odpowiedziała na jeden z telefonów od "Plejady".

Czy gwiazda jeszcze kiedyś zaskoczy Polaków na scenie? Czy będzie nam dane raz jeszcze usłyszeć jej olśniewający głos? Pozostaje jedynie czekać.

Zobacz także: Emerytury i renty będą wyższe niż zapowiadano? Ile finalnie wyniesie waloryzacja w 2021 roku

Może cię zainteresować: Daniel Martyniuk kolejny raz udziela się w mediach społecznościowych i wyśmiewa znane osoby. Tym razem kąśliwe komentarze skierował w kierunku Najmana

Pisaliśmy również o: Wielki sekret o zainteresowaniach Beaty Szydło. Odmieniły jej życie. Nikt się tego nie spodziewał