Koronawirus rozgościł się w naszym kraju na dobre i niestety na ten moment nic nie wskazuje na to, aby sytuacja nagle uległa poprawie. Odpowiedzi na pytania kiedy i czy uda nam się pokonać pandemię pozostają na razie bez odpowiedzi.

Ministerstwo Zdrowia ma nowy pomysł!

Jak informuje portal Pikio, Ministerstwo Zdrowia ma nowy pomysł na to, jak ograniczyć transmisję koronawirusa w naszym kraju. Jak przekazał ostatnio minister zdrowia – Adam Niedzielski, planowane jest przeprowadzenie masowych testów w trzech województwach, w których obserwowany jest najwyższy przyrost nowych zakażeń.

Masowym badaniom przesiewowym na obecność koronawirusa mają zostać poddani mieszkańcy Śląska, Małopolski oraz Podkarpacia. Na ten moment trwają jednak dyskusję nad tym, czy takie przeprowadzenie badań będzie w ogóle skuteczne. Warto zaznaczyć, że do masowej diagnostyki mają zostać wykorzystane testy antygenowe.

Czy takie działania przyniosą oczekiwany skutek?

- W najbliższym czasie opracujemy dokładnie, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia tych badań przesiewowych, ale chcemy dotrzeć i zrobić te badania w regionach, które są najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa – zaznaczył minister zdrowia.

Swoje zdanie na temat tego pomysłu wyraził ostatnio dr Paweł Grzesiowski – specjalista ds. pandemii. Jego zdaniem jest to wyrzucanie pieniędzy, w celu poszukiwania osób, które przechodzą koronawirusa bez objawów. Czy zatem kolejny plan rządu na pewno został dobrze przemyślany?

Jak informował portal "Życie": CO SIĘ DZIEJE Z LECHEM WAŁĘSĄ? W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH BYŁEGO PREZYDENTA POJAWIŁ SIĘ NIEPOKOJĄCY WPIS. NAPISAŁ, CO BĘDZIE Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM

Przypomnij sobie: WARSZAWA: SŁYNNY BAZAREK NA GOCŁAWIU NIEBAWEM ZNIKNIE NA RZECZ NOWEGO OSIEDLA MIESZKALNEGO? PRZEDSIĘBIORCY TOCZĄ ZAWZIĘTY SPÓR Z DEWELOPEREM

Portal "Życie" pisał również: POLKI MASOWO ZWLEKAJĄ Z NIEZWYKLE WAŻNĄ SPRAWĄ, KONSEKWENCJE CZĘSTO SĄ OSTATECZNE. LEKARZE ALARMUJĄ, BY NIE LEKCEWAŻYĆ RYZYKA, MOŻE BYĆ ZA PÓŹNO