Koniec roku zawsze przynosi ze sobą ożywione dyskusje na temat podwyżek, jakie już niebawem nas czekają. Jak przyzwyczailiśmy się już przez lata, nowy rok niesie za sobą przeważnie zwiększone wydatki. Jak jednak kształtować się będą dochody emerytów oraz rencistów?

Czy emeryci i renciści będą mieć powody do radości?

Jak informuje portal Money, już w przyszłym roku emeryci oraz renciści mogą spodziewać się podwyżek na poziomie 50 zł brutto. Według obecnych prognoz waloryzacja ma wynieść natomiast 103,84 co oznacza, że emerytury oraz renty wzrosną o 3,84%. Oznacza to więc, że świadczeniobiorca, którego emerytura lub też renta wynosi obecnie 1500 złotych, w marcu 2021 otrzyma świadczenie w wysokości 1557,60 zł.

Warto także przypomnieć, że w 2021 roku emeryci oraz renciści dostaną bonusowe wypłaty w postaci tak zwanych „trzynastek” oraz „czternastek”. Okazuje się więc, że łącznie budżet świadczeniobiorców może wzbogacić się nawet o 2500 złotych!

Jak będą wyglądać przychody i wydatki w nadchodzącym roku?

Temat wysokości rent i emerytur jest poruszany w naszym kraju już od wielu lat. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wysokość świadczeń w wielu przypadkach nie wystarcza nawet na zapewnienie podstawowych potrzeb. Jak będzie w przyszłym roku?

Według informacji udzielonych przez portal Money, najniższa emerytura w 2021 roku wyniesie 1250 złotych, natomiast kwota najniższej renty to 937,50 zł.

Czy emeryci i renciści będą zadowoleni z takich podwyżek i czy wreszcie ich budżet ulegnie poprawie? Wszystko zależy od tego, jakie podwyżki cen produktów i usług czekają nas od stycznia.