Najnowsze wieści wprost z Warszawy. Program Wolontariatu Pracowniczego został ponownie uruchomiony. Czym będą się zajmować wolontariusze?

W roku 2017 utworzony został Program Wolontariatu Pracowniczego polegający na charytatywnym, bezpłatnym angażowaniu się urzędników w różne sprawy społeczne po godzinach pracy. Dotychczas w akcji wzięło udział aż 489 pracowników, którzy swoją pomoc nieśli w kilkudziesięciu projektach.

Tym razem pomogą podczas walki z COVID-19.

Urzędnicy będą wspierać sanepid

Jak przekazuje portal TVN Warszawa, kilka dni temu program wolontariatu podpisał umowę z sanepidem w zakresie pomocy podczas zapobiegania i zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wolontariusze będą przygotowywać dokumentację do skierowania na kwarantannę, a także pozostaną w kontakcie telefonicznym z osobami już na niej przebywającymi.

Aktualnie wszyscy chętni odbywają niezbędne szkolenia - swoją pomoc zadeklarowali w weekendy, a także w tygodniu po godzinach pracy. W celu wolontariatu otrzymają służbowy komputer i telefon, aby wspierać sanepid zdalnie.

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE OBOSTRZENIA WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE. SIEĆ BIEDRONKA WYSZŁA NAPRZECIW KLIENTOM I ZMIENIŁA GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW. KIEDY MOŻNA ROBIĆ ZAKUPY