Jak podaje portal "Pikio", wielu rodziców, nauczycieli oraz samych uczniów zadaje sobie pytanie, kiedy wrócą do szkół. W trakcie czwartkowej konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odniósł się do tej ważnej dla wszystkich kwestii.

Powrót uczniów do szkół - kiedy do niego dojdzie

W trakcie odbywającej się w czwartek 19 listopada konferencji prasowej minister Przemysław Czarnek odniósł się do kwestii powrotu dzieci do szkół. Jako pierwsze do nauczania tradycyjnego wrócić mają uczniowie najmłodszych klas, choć szef resortu edukacji nie był w stanie podać dokładnego terminu takiego powrotu.

Przypomniał jednocześnie, że na ten moment edukacja zdalna ma trwać do 29 listopada. O tym, czy nauczanie zdalne zostanie utrzymane, zdecyduje rząd w oparciu o dane dotyczące liczby zakażeń.

Pixabay

Nie tylko powrót do szół

Głównym tematem czwartkowej konferecji była kwestia egzaminów ósmoklasisty oraz matur 2021. Minister Czarnek poinformował, że zlecił ekspertom ułożenie nowego planu działania, który uwzględni ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa.

I tak, ograniczeniu o ok. 20 proc. ma ulec zakres wiedzy, dotyczyło będzie to zarówno egzaminów ósmoklasisty, jak i matur, ale tylko w tym roku szkolnym. Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat mają zostać przedstawione na rządowej stronie. Wiadomo, że zadań będzie nieco mniej, ale czas pisania egzaminów nie ulegnie zmianie.

YouTube

Co sądzicie o takich rozwiązaniach?

To też może cię zainteresować: Ta decyzja rządu może wywołać wiele kontrowersji wśród Polaków. Czy szczepienia na nowego wirusa będą obowiązkowe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tadeusz Rydzyk nie kryje swoich emocji. Redemptorysta jest pogrążony w żałobie. Stracił swojego przyjaciela

O tym się mówi: Szykują się ciecia etatów w górnictwie. Aż 40 tysięcy osób być może będzie musiało odejść w najbliższym czasie z kopalni

Z życia gwiazd: Oliwia Bieniuk pokazała archiwalną, uroczą fotografię z Anną Przybylską. Fani są zachwyceni