Warszawski ratusz zadecydował, że tuż obok Szpitala Praskiego, a dokładnie w budynku B postawnie już niedługo Schroniska dla bezdomnych osób, a także Centrum Redukcji Szkód dla osób uzależnionych od narkotyków.

Kłótnia o ośrodki dla potrzebujących

Co prawda, budynek jest usytuowany zupełnie odrębnie od Szpitala Praskiego, natomiast jego bliskość z placówką medyczną zapewnia możliwość szybkiego oraz sprawnego skorzystania z pomocy opieki medycznej.

Jak jednak informuje portal TVN Warszawa, nie wszystkim spodobał się pomysł utworzenia nowych placówek dla potrzebujących. Na portalu Facebook pojawiła się bowiem strona, która umożliwia zbieranie podpisów pod petycją wyrażającą sprzeciw w stosunku do powstania ośrodków dla bezdomnych oraz dla osób uzależnionych.

- Nasza inicjatywa to wspólna akcja wspólnot mieszkaniowych zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie Szpitala Praskiego. Jesteśmy mieszkańcami tych okolic i to my będziemy ponosić konsekwencje powstania nowego ośrodka dla narkomanów i bezdomnych – brzmi opis na stronie.

Jak się okazuje, podejrzanymi o założenie strony i opublikowanie petycji jest agencja CE Communication, która zajmuje się obsługą Centrum Praskiego Koneser. Finalnie okazało się jednak, że podejrzenia w kierunku agencji są bezpodstawne, a strona ratujmyprage.pl założona jest przez osobę prywatną.

Radni są przeciw!

Piotr Artymowski – właściciel firmy CE Communcation wyjaśnił, że jakiś czas temu do firmy zgłosił się klient, który chciał założyć domenę, a w przyszłości umieścić na niej stronę. Piotr Artymowski zaznacza, że firma nie odpowiada za to, jakie treści będą umieszczane na danej stronie.

Okazuje się jednak, że swój sprzeciw wobec powołania do życia nowego ośrodka dla bezdomnych oraz dla uzależnionych wyrażają radni z warszawskiej Pragi. Jeden z radnych – Dariusz Kacprzak zamieścił na Facebooku ankietę, w której można wybrać, co powinno powstać w budynku B Szpitala Praskiego. Wyboru można dokonać pomiędzy Centrum Redukcji Szkód dla osób uzależnionych od narkotyków i schronisko dla bezdomnych, a Oddziałem psychiatrii dziecięcej i pediatrii.

Głos na ten temat zabrał także radny Jacek Wachowicz, który pełni rolę przewodniczącego Stowarzyszenia „Kocham Pragę”. Radny uważa bowiem, że "wszystko, co jest niechciane w innych dzielnicach, miasto kieruje na Pragę Północ".

Źródło: bautrip.com