Najnowsze informacje wprost ze stolicy. Warszawskie przedszkola zostaną przekształcone na placówki energooszczędne? O co chodzi? Stołeczny ratusz wyjaśnia całą sytuację.

Jak podaje portal Wawalove.wp.pl właśnie trwają przetargi i wybór odpowiedniego wykonawcy innowacyjnego projektu, który ma powstać w ramach Partnerstwa Publiczno – Prywatnego.

Rzeczniczka stołecznego ratusza podaje, że Urząd Miasta chce całkowicie przekształcić kilka placówek w Warszawie na miejsca energooszczędne i nowoczesne.

- Projekt polegać będzie na rozbiórce starych budynków i zastąpieniu ich nowymi, funkcjonalnymi placówkami przedszkolnymi, dostosowanymi do aktualnych standardów użytkowych i potrzeb lokalnych - relacjonuje Karolina Gałecka.

Trwa wybór wykonawcy

Aktualnie odbywa się nabór na partnera prywatnego, który wykona inwestycję. Spośród sześciu chętnych firm władze miasta wybiorą cztery najlepsze. Według szacunków, sprawy organizacyjne oraz podpisanie umowy ma potrwać do roku 2022.

Przedszkola, które przejdą zmiany to siedem placówek znajdujących się w dzielnicach: Wola, Mokotów, Targówek, Bemowo i Ursus.

fot. https://wawalove.wp.pl/