Ta sprawa od kilku dni rozpala polskie społeczeństwo i wszystko wskazuje na to, że temat jeszcze długo będzie eksploatowany w mediach. Nic w tym dziwnego, gdyż kwota 400 milionów złotych, która miała trafić do instytucji kultury, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców robi naprawdę ogromne wrażenie na wielu osobach. Kontrowersyjne jest przede wszystko to, jak pieniądze miały zostać rozdysponowane.

Wielu artystów, w tym bracia Golec, Kamil Bednarek czy gwiazdy disco polo mierzą się z krytyką przez to, że otrzymały naprawdę potężną dotację idącą w setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Co na ten temat myśli Doda? Słynąca z mocnych opinii wokalistka postanowiła zabrać głos w sprawie za pośrednictwem swojego konta na Instagramie.

Doda w mocnych słowach o pomocy Ministerstwa Kultury dla polskich artystów. Czy wokalistka złożyła wniosek do Funduszu Wsparcia? Jej opinia jest krótka i wyrazista

Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, że większość artystów była zmuszona do tego, aby zaniechać całych tras koncertowych w okresie letnim, którzy zwyczajowo był prawdziwymi żniwami pozwalał na zarobienie dużych pieniędzy na utrzymanie siebie, swoich rodzin, a także muzyków i wszystkich współpracowników.

Jednak COVID-19 zmienił wszystko i większość osób pracujących w branży kulturalnej i rozrywkowej została bez dochodów. Stąd wziął się pomysł Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby przygotować środki przeznaczone dla artystów i instytucji kultury.

Doda stwierdziła, że nie ubiegała się o środki z MKiDN, ale nie chce tłumaczyć dlaczego tego nie zrobiła, gdyż mogłoby to w jakiś sposób urazić jej koleżanki i kolegów z branży. Wokalistka nie skrytykowała decyzji innych osób w złożeniu wniosku do resortu o pieniądze, gdyż wie, że sytuacja zawodowa, finansowa i rodzinna wielu osób w środowisku jest różna i wiele z nich ma „święte prawo to zrobić”. Doda przypomniała, że istnieje spora grupa artystów, która nie koncertując od marca zwyczajnie została bez środków do życia.

„A zarobki gwiazd są wyolbrzymiane do jakichś niebotycznych sum, kreuje się nas jako osoby śpiące na pieniądzach, żyjących nie wiadomo w jakich luksusach. A nie jesteśmy w Hollywood. Jesteśmy w Polsce. Zejdźmy na ziemię” – powiedziała Doda na Instagramie, cytowana przez OnPress.

fot. Instagram @dodaqueen

Jak informował portal "Życie": ANNA LEWANDOWSKA WYJAWIŁA WIELKI SEKRET, O KTÓRYM NIKT NIE WIEDZIAŁ. TRENERKA PRZYZNAŁA, ŻE ZMAGA SIĘ Z PEWNYM SCHORZENIEM, SYTUACJA TRWA OD LAT

Przypomnij sobie: PROFESOR SIMON W MOCNYCH SŁOWACH O SZPITALU TYMCZASOWYM NA STADIONIE NARODOWYM. NIE ZOSTAWIŁ SUCHEJ NITKI, CO POWIEDZIAŁ O ORGANIZACJI PLACÓWKI

Portal "Życie" pisał również: KLIENCI WIELKIEGO BANKU DZIAŁAJĄCEGO W POLSCE STALI SIĘ CELEM OSZUSTÓW. JEDEN FAŁSZYWY KROK I MOŻNA POZBYĆ SIĘ WSZYSTKICH ŚRODKÓW NA KONCIE