Mycie okien to chyba jedna z najbardziej znienawidzonych przez nas czynności. Okazuje się jednak, że są sposoby na to, aby znacznie ją sobie ułatwić, a co najważniejsze – pozbyć się smug!

Warto spróbować tych sposobów!

Portal Claudia radzi, aby nie myć okien wtedy, kiedy oświetla je pełne słońce. Przyczyni się to bowiem do szybkiego wyschnięcia, a w efekcie na szybach zostaną brzydkie smugi. Najlepiej myć okna wtedy, kiedy niebo jest zachmurzone, ale nie pada deszcz.

Ważne jest, aby do mycia okien używać ściereczki z mikrofibry. Dzięki temu okna umyjemy o wiele szybciej. Co więcej, należy pamiętać, aby wycierać okna zawsze w tym samym kierunku!

Do wody, którą myjemy okna możemy dodać nieco gliceryny. Spowoduje ona, że kurz będzie osiadał na szybach dużo wolniej, a dodatkowo deszcz nie pozostawi na szybach smug. Warto także skorzystać ze starych gazet do polerowania szyb, farba drukarska także świetnie radzi sobie ze smugami. Podobne działanie wykazuje także nylon zawarty w rajstopach. Możemy je z powodzeniem wykorzystać do polerowania szyb.

Jeśli nasze okna mają plastikowe ramy to do ich mycia wystarczy ciepła woda z płynem do mycia naczyń i miękka gąbka. Jeśli natomiast nasze ramy są aluminiowe to po ich umyciu wodą z płynem musimy je dokładnie wytrzeć do sucha. Zaschnięte zabrudzenia możemy usunąć przy pomocy nafty.

Skuteczne rady!

Drewniane okna warto natomiast zakonserwować tuż po umyciu. Przedłuży to ich trwałość i uchroni przez uszkodzeniami.

Niestety, na uszczelkach często pojawia się także grzyb. Jeśli borykamy się z tym problemem to warto przyrządzić papkę z sody oczyszczonej oraz niewielkiej ilości wody. Następnie taką miksturę nakładamy na miejsca, w których pojawił się grzyb i po chwili dokładnie opłukujemy wodą.

Warto także postawić na ekologię! Okazuje się, że z prostych i tanich składników możemy przygotować ekologiczne płyny, które posłużą nam do mycia okien. Do przyrządzenia pierwszego z nich wystarczą nam 3 szklanki wody i 2 łyżeczki boraksu.

Inny płyn możemy natomiast przygotować przy użyciu 100 ml spirytusu salicylowego, 100 ml wody oraz łyżeczki octu. Sprawdzi się także mikstura ze szklanki wody zmieszanej ze szklanką octu i dwóch łyżeczek soku z cytryny!

Jak informował portal "Życie": DECYZJA O WPROWADZENIU LOCKDOWNU W CAŁYM KRAJU JEST NIEMAL PRZESĄDZONA? DORADCA PREMIERA ZAZNACZA, ŻE NALEŻY ZAMKNĄĆ KOŚCIOŁY

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE POWAŻNY APEL PREMIERA MATEUSZ MORAWIECKIEGO DO SETEK TYSIĘCY POLAKÓW! TO BARDZO WAŻNE, AKCJA MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE OBECNIE ZAKAŻONYCH

Portal "Życie" pisał również:PACJENCI OSTRZEŻENI PRZEZ NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA. JEST APEL DO POLAKÓW, ABY ZGŁASZAĆ PEWIEN PROBLEM, TO WAŻNE DLA DZIAŁANIA OCHRONY ZDROWIA