Nad Polską pojawi się tak zwany "Zgniły wyż". Oznacza to, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się sporej mgły oraz zachmurzenia.

Pogoda na najbliższe dni

Pogoda nas nie rozpieszcza. Źródło: TVN Meteo
Pogoda nas nie rozpieszcza. Źródło: TVN Meteo
Pogoda nas nie rozpieszcza. Źródło: TVN Meteo

Niektóre miejsca w Polsce już w tym tygodniu poczują prawdziwą zimę. Temperatura spadnie do 5 stopni Celsjusza. Czas na wyciagnięcie rękawiczek. Nad Polską pojawi się tak zwany "Zgniły wyż". Oznacza to, ze możemy się spodziewać pochmurnego nieba i obfitych mgieł. Pojawiły się już pierwsze alerty. Pogoda utrzyma się co najmniej do czwartku.

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. Wydane przez meteorologów ostrzeżenia dotyczyć będą zachodniej Polski a konkretniej części obejmującej województwo lubelskie i wielkopolskie.

Jak ostrzegają synoptycy mgły będą bardzo obfite. Mogą ograniczyć widoczność nawet do 100 metrów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydal już pierwsze ostrzeżenia. Od wtorku obejmują one województwo dolnośląskie.

Jak podają synoptycy pogoda ta utrzyma się aż do 12 listopada.

Oprócz mgły Polakom doskwierać Beda także chłodne temperatury. Możemy się spodziewać temperatur granicach od 5 do maksymalnie 9 stopni Celsjusza.

Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: ototorun.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: ototorun.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: ototorun.pl

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: W JEDNYM ZE SZPITALI JEDNOIMIENNYCH STOJĄ PUSTE ŁÓŻKA, MIMO ŻE W INNYCH SZPITALACH BRAKUJE MIEJSC. O CO CHODZI? POWÓD JEST ZATRWAŻAJĄCY

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEBYWALE WAŻNE INFORMACJA DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. CHODZI O ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. W MIEŚCIE ZOSTANIE ZAMKNIĘTE PEWNE MIEJSCE

Z życia gwiazd: ZENEK MARTYNIUK JEST BARDZIEJ SKUTECZNY NIŻ CLEO! ZNANY WOKALISTA DISCO POLO POBIŁ GWIAZDĘ POP! CZY CLEO SIĘ POZBIERA