Apoloniusz Tajner w najnowszym wywiadzie dla serwisu Sportowe Fakty WP wyjaśnia, jak wygląda sytuacja Polskiego Związku Narciarskiego w trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Prezes PZN przekonuje, że instytucja nie ma problemów finansowych, a sponsorzy i ministerstwo sportu nie wycofują się z finansowania dyscypliny.

Wielu kibiców obawia się jednak, że pierwsze zawody Pucharu Świata 2020/2021 mogą się nie odbyć ze względu na pandemią. Były trener Adama Małysza przekonuje jednak, że z sukcesem przeprowadzone zawody w Letnim Grand Prix pokazały, że Wisła jest przygotowana na tip top, aby przeprowadzić konkursy skoków w bezpieczny i komfortowy sposób.

Tak samo, jak latem poszczególne reprezentacje będą odseparowane od siebie, mają osobne piętra w hotelach, osobne posiłki czy transport na skocznię.

Okazuje się również, że nie będzie zbiorczego testowania przez FIS w Wiśle, gdyż organizacja pozostawiła to w gestii organizatorów konkursów. Zostanie natomiast wprowadzony pomiar temperatury i jeśli któryś z zawodników będzie miał objawy grypy czy przeziębienia będzie izolowany od grupy.

Ten skoczek to nowa nadzieja polskich skoków? Apoloniusz Tajner odkrywa karty. Prezes PZN jest przekonany, że za chwilę o sportowcu będzie bardzo głośno

Kibiców interesuje jednak dyspozycja naszych skoczków przed początkiem sezonu. Apoloniusz Tajner jest przekonany, że Kamil Stoch i Dawid Kubacki będą wciąż dyktować przebieg konkursów, bo są w wysokiej formie, lecz świetnie pokazują się ostatnio młodsi skoczkowie, m.in. Andrzej Stękała.

Główni reprezentaci Polski muszą mieć jednak wsparcie młodszej grupy. Kto zatem jest oceniany jako czarny koń wśród polskich skoczków?

„Coraz lepiej skacze Klemens Murańka. Jego poziom sportowy jest bardzo wysoki” – mówi Sportowym Faktem Apoloniusz Tajner.

Pierwsze zawody tegorocznego Pucharu Świata już 21 listopada w Wiśle. Transmisje będzie można oglądać w TVP, TVP Sport i Eurosport.

fot. Instagram @kamilstochofficial

Jak informował portal "Życie": NIEPRAWDOPODOBNE WYDARZENIA Z ŻYCIA ARTYSTKI HANKI BIELICKIEJ WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, Z CZYM ZMAGAŁA SIĘ GWIAZDA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE DONIESIENIA O KORONAWIRUSIE. PRZEPROWADZONE PRZEZ SPECJALISTÓW BADANIA MOGĄ MOCNO ZDZIWIĆ. CHODZI O NOSZENIE MASECZEK OCHRONNYCH

Portal "Życie" pisał również: TAKA SYTUACJA NIE POWINNA SIĘ WYDARZYĆ! POLICJA OMYŁKOWO ZASTOSOWAŁA ŚRODKI PRZYMUSU BEZPOŚREDNIEGO WOBEC FOTOGRAFA PODCZAS WCZORAJSZYCH ZAMIESZEK