Najnowsze informacje w sprawie koronawirusa. Przeprowadzone przez specjalistów w ostatnim czasie badania mogą mocno zdziwić... Chodzi o noszenie maseczek ochronnych – co takiego odkryto? Koniecznie poznaj te statystyki!

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce z dnia na dzień się pogarsza, a liczba zakażeń codziennie jest niewiarygodnie wysoka – niestety, nic nie wskazuje na to, że te dane ulegną poprawie.

W związku z tym rządzący raz po raz wprowadzają kolejne obostrzenia mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, a także minimalizację rozprzestrzeniania się groźnego koronawirusa.

Podobnie jak wiosną, wprowadzono tak zwaną godzinę dla seniora w sklepach, nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów i studentów, liczne ograniczenia w liczbie ludności w miejscach publicznych, zamknięcie wielu miejsc, jak kluby fitness czy galerii handlowych.

Od początku trwania epidemii powtarza się jednak, że niezwykle ważne jest noszenie maseczek ochronnych - niektórzy twierdzą, że te najcieńsze, materiałowe nic nie dają. Nic bardziej mylnego!

Wyniki badań mocno zaskakują!

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), noszenie nawet najzwyklejszych, materiałowych maseczek pomaga w ogromnym stopniu zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Naukowcy przekazali, że gdy maseczki są noszone zarówno przez osoby zdrowe, jak i chore, ryzyko rozpowszechniania się wirusa zmniejsza się aż o 70 procent!

fot. youtube