Nerissa i Katherine: upośledzone umysłowo kuzynki Elżbiety II, ukryte i uznane za zmarłe. Nerissa i Katherine Bowes-Lyon miały tę samą krew, co królowa Elżbieta II. Byli nawet jej pierwszymi kuzynkami.

Ukryte jak zepsute meble

Siostrzenice królowej matki zmarły w przytułku dla obłąkanych, w największej obojętności. Trzech innych członków rodziny miało ten sam stan. Odcinek 7 sezonu 4 serialu The Crown odnosi się do Nerissy i Katherine, które w 1963 r. zostały uznane za zmarłe, jednak żyły i miały się dobrze do 1986 r. I 2014 r. Kto ukrywał ich istnienie?

Claude Bowes-Lyon, 14.hrabia Strathemore i Kinghorne poślubił w 1881 roku Cecilię Cavendish-Bentinck, wnuczkę 3. księcia Portland. Mieli razem 10 dzieci. Dwoje zmarło z powodu choroby, jedo na błonicę w wieku 11 lat, drugie na błonicę w wieku 24 lat. Hrabia Strathemore i jego żona należeli do wyższej arystokracji Wielkiej Brytanii, a ich dzieci, które przeżyły chorobę, zawarły ciekawe małżeństwa, czasem z córką księcia, czasem z hrabią.

Wśród tych małżeństw było małżeństwo Elżbiety, przedostatniego dziecka. Elizabeth Bowes-Lyon poślubiła księcia Alberta, księcia Yorku w 1923 roku. Książę Albert był synem króla Jerzego V, ale wszystko było dla niego przeznaczone do utrzymania tej pozycji i pomocy swojemu bratu, przyszłemu królowi Edwardowi VIII.

Los chciał inaczej, odkąd Elżbieta, córka prostego hrabiego, zostanie królową małżonką, gdy jej mąż został powołany na tron ​​w 1936 roku pod panowaniem Jerzego VI, aby

Katherine

następować po swoim bracie.

Elżbieta została Królową Małżonką, a rodzina hrabiego Strathemore została z dnia na dzień postrzegana jako jedna z najważniejszych rodzin w królestwie. Elżbieta i Jerzy VI mieli dwie córki: Elżbietę i Małgorzatę. Elżbieta została królową w 1952 roku, a jej siostra Małgorzata zmarła w 2012 roku.

Wśród innych dzieci hrabiego Strathmore jest ich drugi syn, John Bowes-Lyon, brat tej, która zostanie królową Elżbietą, matką Elżbiety II. John Bowes-Lyon ożenił się z Fenellą Hepburn-Stuart-Forbes-Trefusis, córką 21. Barona Clintona.

Razem mieli pięć córek, z których jedna zmarła w dzieciństwie. Spośród czterech ocalałych córek, po drugim małżeństwie jedna została księżną Anną Danii, a dwie inne były chore psychicznie: Nerissa i Katherine.

Nerrisa


Nerissa Bowes-Lyon, urodzona 18 lutego 1919 r., a Katherine Bowes-Lyon, urodzona 4 lipca 1926 r. Zostały internowane w 1941 r. do Royal Earlswood Asylum for Mental Defectives, szpitalu psychiatrycznego w południowym Londynie. Miały 22 i 15 lat.

Co o tym sądzicie?

O tym sie mówi: Ile teraz powinno się dać w kopercie młodej parze? Te kwoty wprost pustoszą kieszenie gości

Zerknij: Wieczór wyborczy już za nami. Pewien element stroju Agaty Dudy zwrócił uwagę wnikliwych widzów. O co chodzi