Jak informuje portal o2, obecnie trwają wirtualne obrady 73. Światowego Zgromadzenia Zdrowia. Szef Światowej Organizacji Zdrowia przekazał na nich bardzo ważny apel, który skierował do całego świata.

Bardzo ważne słowa!

Tedros Adhanom Ghebreyesus zaznaczył, że obecnie budżet Światowej Organizacji Zdrowia jest na bardzo złym poziomie. Jak wyznał, roczne fundusze jakimi dysponuje WHO są niemal takie same jak dzienne wydatki całego świata, które przeznaczane są na wyroby tytoniowe.

Z tego względu szef WHO zaapelował, aby wszystkie kraje zajęły się przede wszystkim „szokującym i pogłębiającym się brakiem równowagi między składkami a dobrowolnymi, celowymi funduszami".

Co więcej, przewodniczący zaznaczył, że świat zmaga się obecnie z takimi problemami, na które niestety nie znajdziemy szczepionki. Mowa tutaj o zmianach klimatycznych, głodzie czy też nierównościach w społeczeństwie.

Cały świat powinien współpracować!

Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas swojej wypowiedzi zwrócił także uwagę na fakt, że niemal na całym świecie systemy ochrony zdrowia są poważnie niedofinansowane. Z tego też powodu podczas pandemii koronawirusa wiele krajów przeżywa załamanie systemu opieki zdrowotnej.

Na koniec swojego przemówienia szef WHO zaznaczył, że wszystkie kraje powinni współpracować, aby najpierw z sukcesem uporać się z pandemią, a następnie zająć się innymi problemami, które nieustannie powodują podziały i wkrótce mogą doprowadzić do niebezpiecznej przyszłości.

Jak informował portal "Życie": ZDUMIEWAJĄCE PRZEMYŚLENIA MAŁGORZATY ROZENEK – MAJDAN ODNOŚNIE SWOICH DZIECI. KOBIETA TWIERDZI, ŻE ŻADNE Z NICH NIE JEST DO NIEJ PODOBNE. CZY MA RACJĘ

Przypomnij sobie: DRUZGOCĄCE WIADOMOŚCI JEDNEGO Z GENERAŁÓW, WIADOMOŚĆ MROZI KREW W ŻYŁACH! ZDANIEM WOJSKOWEGO PANDEMIA MOŻE DOPROWADZIĆ DO OSTATECZNOŚCI

Portal "Życie" pisał również: WARSZAWA: ODDZIAŁ PSYCHIATRII DZIECIĘCEJ JEDNEGO ZE STOŁECZNYCH SZPITALI W MARCU BYŁ WYREMONTOWANY. DO DZIŚ NIE MOŻNA TAM PRZYJĄĆ PACJENTÓW, DLACZEGO