Zaskakujące informacje o polskiej służbie zdrowia właśnie ujrzały światło dzienne. Jak podale Wawalove, oddział psychiatrii dziecięcej jednego ze stołecznych szpitali w marcu został gruntownie wyremontowany. Do dziś, mimo odpowiedniego sprzętu oraz personelu nie można tam przyjąć pacjentów, dlaczego? O co chodzi?

Szpital Wolski znajdujący się na warszawskiej Woli na początku roku 2020 przechodził remont, a właściwie jego 6 pawilon, w którym znajduje się oddział psychiatrii dziecięcej.

Budynek gotowy, pacjentów brak...

W marcu działalność psychiatrii dla dzieci klas 6-8 miała się rozpocząć, jednak mimo odpowiedniego przygotowania sprzętu i personelu nadal nie można nikogo przyjąć - powodem jest brak konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych.

W marcu właśnie, w związku z dotarciem epidemii do Polski Narodowy Fundusz Zdrowia odwołał konkursy dla podmiotów medycznych, kiedy natomiast je wznowiono - pominięto psychiatrię dziecięcą!

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli zwrócił się zatem z prośbą do NFZ o natychmiastowe rozpisanie konkursu.

fot. https://wawalove.wp.pl/

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ NAPRZECIW STOŁECZNYM PRZEDSIĘBIORCOM. OPŁATA DLA HANDLOWCÓW ZOSTAŁA ZMNIEJSZONA NIEMALŻE DO ZERA. TERAZ WYNOSI TYLKO 1 GROSZ