Najnowsze wieści wprost z kraju. Program 500 PLUS nie będzie obejmował wszystkich rodzin? Wszystko na to wskazuje, że zasady przyznawania świadczeń zostaną już niebawem zmienione. Polacy zaczynają się poważnie obawiać... Koniecznie przeczytaj, na czym miałoby to polegać teraz.

Jak wiadomo, wprowadzony kilka lat temu program “500 PLUS”, czyli świadczenie wychowawcze przyznawane na każde dziecko do 18 roku życia stało się ogromnym ułatwieniem dla wielu rodzin wielodzietnych – takie też było jego pierwotne założenie.

Dodatkowo, zakładano także, że rodziny zaczną podejmować decyzję o zwiększeniu liczby potomstwa. To założenie również zaczęło znajdować odwzorowanie w rzeczywistości.

Program “500 PLUS” traktuje wszystkie dzieci jednakowo – nie wszystkim jednak się to podoba. O co chodzi?

Zmiany w programie “500 PLUS”?

Okazuje się, że wiele osób, w tym nawet politycy należący do partii rządzącej uważają, że owe świadczenie powinno być przyznawane tylko w przypadku osób potrzebujących tych pieniędzy.

Stwierdził, że rodziny zamożne są w stanie same utrzymać swoje dzieci. Zaproponował, aby przyznawanie świadczeń odbywało się na zasadzie określonego progu dochodów w rodzinie. Ten próg wynosiłby 4 tysiące złotych.

- Uważam, że dawanie 500 plus na dziecko w rodzinach o wysokich dochodach jest wątpliwe. Żeby nie zabolało, to powinien być wprowadzony próg dochodowy w wysokości np. 4 tys – mówi Tadeusz Cymański.

Okazuje się, że jego postulat popiera ponad 60 procent głosujących w internetowym referendum.