Nie ulega wątpliwości, że zespół Budka Suflera to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych w naszym kraju. Okazuje się, że fani grupy mają powody do radości!

Niespodziewana reaktywacja!

Jak przypomina portal Super Express, zespół zakończył nagrania w 2014 roku, co spotkało się z ogromnym żalem fanów. Członkowie grupy po pięciu latach postanowili, że zaczną nagrywać ponownie, jednak wtedy sytuacja mocno się skomplikowała. Zmarł bowiem Romuald Lipko, który komponował utwory zespołu.

Jednak wybitny kompozytor pozostawił po siebie ogromny dorobek, w postaci utworów. To właśnie one zostały wykorzystane na nowej płycie zespołu, która nosi tytuł „10 lat samotności”.

YouTube

Fani zostali mile zaskoczeni!

Wykonawcą tytułowego utworu został sam Felicjan Andrzejczak, którego doskonale pamiętamy z wykonania nieśmiertelnego utworu „Jolka, Jolka pamiętasz”. Tym razem artysta także nie zawiódł swoich fanów.

Co więcej, jak się okazuje, najnowsza płyta zespołu Budka Suflera to pierwszy krążek, jaki został nagrany wspólnie z Felicjanem Andrzejczakiem. Nigdy wcześniej nie pojawiła się cała płyta zespołu z udziałem muzyka.

- W ubiegłym roku, po ponad czterdziestu latach znajomości postanowiliśmy nagrać wspólnie pierwszą płytę. Tak, pierwszą. Było nas czterech. Lipko, Andrzejczak, Jurecki i Zeliszewski. Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak. Z bohaterów tamtej sceny została nas już tylko trójka. Romek odszedł. Zostawił piosenki – brzmi wpis jaki został opublikowany na Facebooku grupy.

Fani są pod wrażeniem wykonania nowego utworu przez Felicjana Andrzejczaka. Nic dziwnego więc, że piosenkę okrzyknięto już mianem „nowej Jolki”!

Jak informował portal "Życie": SZEF ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA APELUJE O WSPÓŁPRACĘ CAŁEGO ŚWIATA. SYTUACJA JEST BARDZO TRUDNA

Przypomnij sobie: RAFAŁ TRZASKOWSKI WYSZEDŁ NAPRZECIW STOŁECZNYM PRZEDSIĘBIORCOM. OPŁATA DLA HANDLOWCÓW ZOSTAŁA ZMNIEJSZONA NIEMALŻE DO ZERA. TERAZ WYNOSI TYLKO 1 GROSZ

Portal "Życie" pisał również: EDYTA GÓRNIAK ODRZUCIŁA Z „THE VOICE OF POLAND” UTALENTOWANĄ UCZESTNICZKĘ. INNI JURORZY NIE ZGADZAJĄ SIĘ Z JEJ DECYZJĄ. ANIA SKOMENTOWAŁA SPRAWĘ