Regina Pisarek przed laty była jedną z niesamowitych gwiazd, które kochali Polacy, głównie żołnierze. Niestety, jej życie przerwał nagły wypadek. Krótko przed nim planowała spędzenie jesieni życia, której nie doczekała.

Regina Pisarek zginęła, zanim doczekała emerytury

Portal Pomponik przypomina o postaci Reginy Pisarek. Uwielbiali ją żołnierze. Podczas ostatniego wywiadu niegdysiejsza gwiazda opowiadała, jakie ma plany na starość. Niestety, nigdy nie doczekała emerytury.

Regina Pisarek. Źródło: Youtube
Regina Pisarek. Źródło: Youtube

50 lat temu zdobyła nagrodę na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Od tego momentu pokochali ją polscy wojskowi.

Niestety, inni wokaliści i wokalistki nie przepadali za Reginą Pisarek. Co więcej, przez to, że wystąpiła w Kołobrzegu, nikt nie zapraszał jej na inne festiwale.

- Wiele razy odmówiono mi udziału w festiwalu w Opolu, a radio nie chce grać moich piosenek – mówiła.

Trzeba przyznać, że władze nie potrafiły pogodzić się z tym, że Regina Pisarek śpiewała wcześniej po niemiecku (w ramach kontraktu, który wygrała w konkursie), miała też własną audycję w radiu.

Wokalistka nie została w Niemczech, a gdy wróciła do Polski, Biuro Propagandy KC PZPR miało ją za zdrajczynię.

Regina Pisarek. Źródło: Youtube
Regina Pisarek. Źródło: Youtube

Zaśpiewała w Kołobrzegu bez zawahania. Później przywódcą PZPR został Edward Gierek, który pokochał śpiewa Reginy Pisarek.

Piosenkarka w ciągu 10 lat wydała kilkadziesiąt piosenek, które stały się przebojami Ludowego Wojska Polskiego.

Gdy skończyła 50 lat, postanowiła zostać pedagogiem i skończyć ze śpiewaniem. Podczas wywiadów mówiła o tym, co planuje na emeryturze – chciała zwiedzać świat.

22 stycznia 1998 roku wracała samochodem do domu. Nagle w jej auto wjechało inne – kierowca miał 1,7 promila alkoholu we krwi. Regina Pisarek zginęła na miejscu, nie doczekawszy się emerytury.

Sprawca, Andrzej K., wyszedł z więzienia w Chmielowie w 2010 roku.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: GZDIZ PRZYPOMINA O ŁATWYM SPOSOBIE NA ZNALEZIENIE MIEJSCA OSTATNIEGO SPOCZYNKU BLISKICH. WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK MEDYCZNY OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO POWSZECHNE OBURZENIE. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ W SZPITALACH W PANDEMII, NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

O tym się mówi w Polsce: CZY RZĄD ZNA JUŻ DOKŁADNĄ DATĘ POWROTU UCZNIÓW DO SZKÓŁ? KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZDALNE NAUCZANIE I KTÓRE KLASY PIERWSZE ZASIĄDĄ W SZKOLNYCH ŁAWKACH

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: KAROL STRASBURGER MA POWAŻNE OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ CÓRKI I ŻONY. PODZIELIŁ SIĘ NIMI W SZCZERYM WPISIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH