Jak podaje portal "Interia", szalejąca nie tylko w naszym kraju epidemia koronawirusa zaważyła na decyzji TVN o odwołaniu koncertu sylwestrowego dla publiczności pod sceną. Ważą się także losy koncertów sylwestrowych pozostałych wielkich stacji telewizyjnych, Polsatu i TVP.

Odwołany sylwester w Warszawie

"W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester nie odbędzie się. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze" - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Wyraziła również nadzieję, że przyszły rok będzie znacznie bardziej łaskawy i pozwoli zrekompensować brak tegorocznej zabawy sylwestrowej.

Rezygnację z organizaji sylwestra w stolicy potwierdziła również stacja TVN. " Zrobiliśmy to z poczucia odpowiedzialności, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz osób zaangażowanych w takie przedsięwzięcia" - poinformowała cytowana przez "Interię" Joanna Górka, szefowa zespołu PR Grupy TVN.

Zeszłoroczny sylwester TVN-u odbył się na Placu Bankowym w Warszawie, a publiczność mogła zobaczyć na scenie m.in. Edytę Górniak, Patrycję Markowską, Sywię 'grzeszczak zespoły Bajm, Perfect i Kombii.

YouTube

Sylwester TVP i Polsatu

Sylwestra 2019 Polsat zdecydował zorganizować w Chorzowie, a TVP w Zakopanym. Pierwsza z wymienionych telewizji nie podjęła jeszcze ostatecznych decyzji dotyczących tego, jak będzie wyglądała tegoroczna zabawa sylwestrowa.

"Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej. Przy czym na pewno trudno sobie wyobrazić, żeby jakakolwiek impreza masowa na kilkadziesiąt czy sto tysięcy osób odbyła się w takim stanie epidemii, jaki mamy np. dzisiaj. Pracujemy nad różnymi pomysłami" - powiedziałw rozmowie z "Interią" Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

YouTube


Nie zapadła również żadna decyzja dotycząca sylwestra w Zakopanem organizowanego przez TVP. Jak na razie ani miasto, ani władze TVP nie odpowiadają na pytania dotyczące ostatniej nocy roku.

Myślicie, że epidemia koronawirusa pokrzyżuje nasze świąteczne i sylwestrowe plany, nie pozwalając ich spędzić w gronie bliskich i znajomych?

To też może cię zainteresować: Patowa sytuacja mieszkańców polskiego miasteczka. Choć podnieśli strajk i mają dość horrendalnych cen za miejsca spoczynku to sprawa trafiła do sądu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Medium, która trafnie przewidziała obecną sytuację na świecie, ponownie miała wizję. Co nas czeka dalej

O tym się mówi: Szef WHO przedstawił wymogi dotyczące walki z koronawirusem. Sytuacja w Polsce jest bardzo trudna, nie spełniamy wytycznych