Koronawirus w Polsce rozpanoszył się na dobre, co pokazują kolejne rekordy zarażeń – tylko w ciągu ostatniej doby było to ponad 12 tysięcy przypadków. To czas, w którym należy bardzo mocno dbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Niestety, informacje podawane przez media nie napawają optymizmem, nie ma też co liczyć, że pandemia szybko się skończy, trzeba nauczyć się z nią żyć i być ostrożnym. Szef WHO podał zalecenia, których Polska niestety nie spełnia.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube

Polska nie spełnia wymogów WHO dot. COVID-19

Jak informuje Pikio, szef WHO przedstawił zalecenia dotyczące koronawirusa. Okazuje się, że nasz kraj nie spełnia rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia.

Testy na COVID-19 w Korei Południowej oraz Australii wykonywana jest cała masa testów, każdy wykryty przypadek to setki lub tysiące wyników negatywnych – testy pozytywne stanowią poniżej 1% wszystkich.

Z kolei np. Meksyk niemal nie testuje – w kraju tym aż 41% wszystkich testów to te z wynikiem pozytywnym. Można przypuszczać, że testy przeprowadza się osobom, które miały dużą szansę na zarażenie.

Szef WHO. Źródło: Youtube
Szef WHO. Źródło: Youtube

WHO zaleca wykonywanie testów w takiej ilości, by pozytywne stanowiły mniej niż 10%, a jeszcze lepiej – mniej niż 5%. W Polsce tych testów wciąż robi się za mało, a odsetek pozytywnych to aż 15-23%.

Mówi się, że tylko powszechne, liczne testy pozwolą na opanowanie pandemii. Polska, niestety, nie spełnia tych kryteriów. W ostatniej dobie odsetek testów pozytywnych w stosunku do wszystkich to prawie 17%.

Adam Niedzielski twierdzi, że obecnie wykonuje się więcej testów, wiadomo jednak, gdzie należy badać, by wykryć COVID-19.

- Mieliśmy już kilka dni, kiedy te 60 tys. (wykonanych testów – przyp. red.) było przekroczone; to się nie bierze znikąd. To się bierze z jednej strony z rozbudowy, ale z drugiej strony to jest bardzo poważna zasługa lekarzy rodzinnych, którym bardzo dziękuję z tego miejsca za włączenie w proces leczenia – powiedział.

To też może cię zainteresować: SZPITAL NIE JEST W STANIE PRZYJMOWAĆ PACJENTÓW. JEŚLI PLACÓWKA NIE WYKONA WIELU ZABIEGÓW TO STANIE SIĘ RZECZ OSTATECZNA WOBEC WIELU PACJENTÓW

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W NAJBLIŻSZY WEEKEND NASTĄPI ZMIANA CZASU. JAK PRZESTAWIMY ZEGARY I JAKICH UTRUDNIEŃ NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

O tym się mówi w Polsce: NA CO MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ POLACY? WICEMINISTER ZDROWIA WALDEMAR KRASKA UCHYLIŁ RĄBKA TAJEMNICY. WSZYSTKO STANIE SIĘ JUŻ DZIŚ

O tym się mówi na świecie: MAŁŻEŃSTWO NIE WIDZIAŁO SIĘ 215 DNI. WSZYSTKIEMU WINIEN BYŁ KORONAWIRUS. PONOWNE SPOTKANIE 80 -LATKÓW WZRUSZA DO ŁEZ

Z życia gwiazd: MARYLA RODOWICZ POWAŻNIE CHORA? NAJNOWSZE INFORMACJE OD GWIAZDY BUDZĄ NIEPOKÓJ. O CO CHODZI