Hanna Bielicka urodziła się 9 listopada 1915 roku w Konowce, na dzisiejszych terenach Ukrainy. Po maturze aktorka wyjechała do Warszawy, by studiować romanistykę. To właśnie w stolicy zapragnęła rozwijać się aktorsko.

Hanna Bielicka wystąpiła w ,,Zakazanych piosenkach” - pierwszej polskiej produkcji filmowej. Oglądać ją mogliśmy także w serialach ,,Sukces” i ,,Palce lizać”.

Prawdziwą rozpoznawalność przyniósł aktorce kabaret ,,Podwieczorek przy mikrofonie”, emitowany na antenie Polskiego Radia.

Hanka Bielicka. Źródło: Youtube
Hanka Bielicka. Źródło: Youtube

Co powiedziała Hanka Bielicka niedługo przed odejściem?

Hanka Bielicka zmarła w wieku 91 lat, w 2006 roku. Jak podaje Pomponik, aktorka od zawsze mówiła, że uwielbia flirtować, ale nie ma czasu na miłość.

Aktorka była uwielbiana przez tłumy, i choć wydawała się być zawsze szczęśliwa i uśmiechnięta, nawet ona miała swoje bolączki.

- Moją miłością jest moja praca. Mężczyzn kochać nigdy nie potrafiłam. Zresztą, nigdy nie miałam do nich szczęścia. Wszyscy ode mnie uciekali – mówiła krótko przed śmiercią.

Zwykle ci, którzy się nią interesowali, byli zajęci, ona zaś mówiła, że nie chce „bawić się w chowanego”, kryjąc przed ich partnerkami.

- Byłam zbyt dumna, by pogodzić się z rolą tej trzeciej. Każdy romans kończył się dla mnie chrypką – rzuciła żartobliwie.

Prawdziwie kochała jedynie swoją mamę.

Hanka Bielicka. Źródło: Youtube
Hanka Bielicka. Źródło: Youtube

- To dla niej, by jej nie ranić, trwałam przez 20 lat w nieudanym małżeństwie z Jurkiem Duszyńskim, za którego wyszłam podczas wojny, żeby mniej płacić za wynajmowany pokój. Nie spełniałam się jako żona – wyznała.

- Mój mąż bardzo mnie lubił, może nawet w jakiś specyficzny sposób kochał, jednak traktował miłość jako coś, co bezwarunkowo mu się należało, a ja mu jej po prostu nie umiałam dać – opowiadała Hanka Bielicka.

Gdy rozeszła się z Jerzym Duszyńskim, nigdy więcej nie związała się na stałe z mężczyzną, choć miała wielu adoratorów.

- Ci panowie byli mi potrzebni, żebym nie zapomniała, że jestem kobietą. Ale... tiu, tiu, tiu, potem drzwi, do widzenia i spać – mówiła półżartem.

To też może cię zainteresować: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT PROGRAMU „NASZ NOWY DOM”? UCZESTNICY POPULARNEJ PRODUKCJI ZABRALI GŁOS NA TEN TEMAT

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAROSŁAW KRET MA KORONAWIRUSA? DZIENNIKARZ SKARŻY SIĘ NA SILNE OBJAWY

O tym się mówi w Polsce: POTWIERDZIŁ SIĘ NIECHCIANY SCENARIUSZ. WARSZAWA OD JUTRA ZNAJDZIE SIĘ W CZERWONEJ STREFIE. CO TO OZNACZA? JAKIE OBOSTRZENIA CZEKAJĄ MIESZKAŃCÓW MIASTA

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KATE OD PEWNEGO CZASU SKRYWA PRAWDĘ NA TEMAT SWOJEGO ZDROWIA. BRYTYJSKIE MAGAZYNY PO RAZ KOLEJNY PORUSZAJĄ TEN TEMAT

Z życia gwiazd: MICHAŁ WIŚNIEWSKI NIEZBYT PRZEJMUJE SIĘ LOSEM SWOICH POCIECH? MANDARYNA WYJAWIŁA, ILE WYNOSZĄ ALIMENTY, KTÓRE PŁACI MUZYK NA RZECZ DZIECI