Jarosław Kret jest znanym dziennikarzem, który przez lata 2002-2016 był związany z Telewizją Polską, gdzie występował głównie jako prezenter pogody. Od 2009 do 2010 roku prowadził także w TVP Info magazyn kulturalny "Planeta według Kreta".
Zanim jednak, dziennikarz stał się "panem o pogody" rozwijał także inne swoje pasje. Przed trafieniem do TVP, Kret był członkiem założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Geographic”, do którego tworzył artykuły i udostępniał zdjęcia z licznych podróży.
Nie każdy mianowicie wie, że Jarosław Kret jest zapalonym podróżnikiem. Swoje egzotyczne wyprawy opisał w wydanych przez siebie książkach tj. m.in. "Moje Indie", "Mój Egipt", czy "Moja Ziemia Święta".
Nieoczekiwanie jednak w 2016 roku stracił pracę dla TVP. Ten okres w życiu był dla Jarosława Kreta wyjątkowo trudny. Dziennikarz przyznaje, że zmagał się wówczas z depresją. Dzięki pomocy specjalistów prezenterowi udało się wygrać walkę z chorobą.

Jarosław Kret screen: Pomponik.pl
Jarosław Kret screen: Pomponik.pl
Jarosław Kret screen: Pomponik.pl

Jarosław Kret ma koronawirusa? Dziennikarz skarży się na silne objawy!

Jarosław Kret pojawił się w studiu Polsat News w niedzielę rano. Od tamtego momentu dziennikarzowi zaczęły doskwierać silne objawy klasyfikowane do tych towarzyszących koronawirusowi.
- Nagle złapała mnie gorączka i dreszcze. Następnego dnia nie miałem siły wstać z łóżka. Zadzwoniłem do pracy i powiedziałem, żeby pozamieniać dyżury. Nie wiem, co mam ze sobą zrobić. Straciłem smak i węch. Przychodzą na mnie fale dreszczy, potem fale gorączki, potem znowu zimno. Nie kaszlę ciągle, ale gdy więcej mówię.
Póki co Jarosław Kret oczekuje wyników testu. Dziennikarz przebywa w izolacji.