Zaledwie 19-letnia Iga Świątek w zeszły weekend stała się bohaterką Polaków. Usłyszał o niej cały świat dzięki jej niesamowitemu zwycięstwu French Open.

Przysporzyło jej to nie tylko fanów, ale także ciekawskich osób, które zastanawiają się, jaka jest na co dzień, czym się zajmuje i czy znalazła już drugą połówkę. Co o niej wiadomo?

Iga Świątek. Źródło: Youtube
Iga Świątek. Źródło: Youtube

Iga Świątek prywatnie - jaka jest?

Portal Pomponik postanowił przybliżyć sylwetkę polskiej tenisistki. Warto zaznaczyć, że zawodniczką jest już od wielu lat, sama narzuca sobie ogromny rygor. Nie da się jednak ukryć – ciężka praca bardzo się opłaciło, a ostatnie wyczyny na kortach Rolanda Garossa sprawiły, że już teraz została legendą.

W historii polskiego tenisa nie było jeszcze zwycięzcy Wielkiego Szlema, Iga Świątek przetarła szlaki. Mama zawodniczki ujawniła, że oglądała zawody w telewizji.

- Nie miałam z córką kontaktu, bo to by zaburzyło pracę całego teamu. Oni ją zupełnie izolowali od wpływów zewnętrznych i to była bardzo dobra strategia. Gdybym w trakcie turnieju przekazywała jakieś uwagi, tobym ją tylko mogła niepotrzebnie rozproszyć – opowiadała pani Dorota Świątek.

Warto pamiętać, że tenis jest niezwykle drogim sportem. Rodzice wspierali zawodniczkę, jednak gdy ta miała 14 lat, znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, gdyż ponosili spore koszty ze względu na pasję Igi.

Iga Świątek. Źródło: Youtube
Iga Świątek. Źródło: Youtube

- Prowadzę własną firmę i początkowo dawałem radę, ale po kilku latach dostałem zadyszki, a właściwie to już była finansowa niewydolność. Indywidualne zajęcia z trenerem kosztowały 80 zł za godzinę, do tego wynajęcie kortu 50 zł latem, a zimą dwa razy więcej. A obie córki trenowały, więc trzeba było wydać około 300 zł dziennie. Do tego serwis rakiet, buty, podróże. Nagle kosztów zrobiło się za dużo – mówił tata Igi Świątek.

Zwykle siostry startowały w turniejach, które nie wymagały dalekich, drogich podróży. Jednak teraz, dzięki swojemu zwycięstwu, Iga nie musi martwić się o pieniądze na rozwój.

Czy ma chłopaka?

- Myślę, że u Igi jeszcze nie przyszedł ten etap, jeżeli chodzi o chłopaka, ale on na pewno nadejdzie i jesteśmy na to przygotowani. Na pewno jest czas na koleżanki. Iga spotyka się ze swoimi bliskimi przyjaciółmi ze szkoły, z lat dziecięcych, ale tego czasu jest bardzo mało – opowiadała menadżerka tenisistki.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: ŚLUB W CZASACH PANDEMII. POMIMO OBOSTRZEŃ I KONIECZNOŚCI NOSZENIA MASECZEK, CHĘTNYCH NIE BRAKUJE. JAK TO OBECNIE WYGLĄDA

Jak informował portal Życie: BYŁA ŻONA DANIELA MARTYNIUKA POSTANOWIŁA REAGOWAĆ. CZY TO OZNACZA PROBLEMY DLA RODZINY MARTYNIUKÓW

Portal Życie pisał również o… WARSZAWA: BURMISTRZ JEDNEJ Z WARSZAWSKICH DZIELNIC MIAŁ KORONAWIRUSA, TERAZ SAM OSTRZEGA INNYCH. CO TAKIEGO MÓWI