Iga Świątek to bezsprzecznie od wczoraj historia polskiego tenisa ziemnego. Jej spektakularne zwycięstwo w Wielkim Szlemie przyczyniło się do tego, że z dnia na dzień stała się rozpoznawalna na świecie. Kim jednak jest prywatnie dziewiętnastolatka? Co o niej wiadomo?

Jak wiadomo, wczorajszym zwycięstwem zaledwie 19 – letniej Igi Świątek żyje nie tylko nasz kraj, ale także niemal cały świat. Media są wręcz przepełnione licznymi informacjami na temat młodej tenisistki.

Iga Świątek w fenomenalny sposób pokonała rywalkę Sofię Kenin w finale Rolanda Garrosa w Wielkim Szlemie. Jej wynik był wręcz powalający – dziewiętnastolatka nie przegrała ani jednego seta, a jej wynik to 6:4 i 6:1.

Trzeba zaznaczyć, że zwycięstwo Igi Świątek było pierwszym takim spektakularnym zwycięstwem w historii polskiego tenisa ziemnego.

Fani z niemalże całego świata nie mogą napatrzeć się na fenomenalny sposób, w jaki odniosła swoje zwycięstwo i od wczoraj pod adres młodej Igi Świątek napływają masowe gratulacje i wyrazy uznania oraz ogromnego szacunku.

Do tej pory jednak nie była aż tak znana – co zatem o niej wiemy? Jaka prywatnie jest dziewczyna?

Iga Świątek prywatnie

Iga Świątek urodziła się w roku 2001 w Warszawie. Z tenisem ziemnym związana jest od piątego roku życia – wczorajsza wygrana jest jej największym sportowym osiągnięciem, lecz nie jedynym.

Dziewczyna prędzej wygrała Junior Wimbledon 2018, French Open 2018 oraz Australian Open 2017.

Iga prywatnie uwielbia czytać i słuchać muzyki.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: LIDL PO RAZ KOLEJNY ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MODY. CZĘŚĆ GARDEROBY, KTÓRĄ MOŻNA TAM KUPIĆ DO TEJ PORY BYŁA DOSTĘPNA JEDYNIE W EKSKLUZYWNYCH SKLEPACH

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: ANNA MUCHA ROZPOCZĘŁA WŁAŚNIE PRACE NAD NOWYM PROJEKTEM WRAZ ZE SWOIM BYŁYM I OBECNYM PARTNEREM. INTERNAUCI SĄ BARDZO MOCNO ROZBAWIENI CAŁĄ TĄ SYTUACJĄ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NIEZNANE DOTYCHCZAS INFORMACJE O URSZULI DUDZIAK WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. CHODZI O JEJ CÓRKĘ, KTÓRA DO NIEDAWNA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM