Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w branżę ślubną. Mimo wszystko chętnych do zawarcia związku małżeńskiego nie brakuje.

Jak podaje gdański Urząd Stanu Cywilnego, na sam październik zaplanowano aż 88 ślubów. Znaczna liczba par jest też już zapisana na kolejne miesiące.

Jak obecnie wygląda taka uroczystość?

Z powodu obowiązujących zasad sanitarnych, oprócz państwa młodych, ich świadków oraz urzędników, na ślub może przybyć maksymalnie 12 gości.

W Gdańsku, uroczystość odbywa się w Sali herbowej, która jest w stanie pomieścić ich zachowując dystans społeczny. Wszystkich obowiązuje też nakaz zasłaniania nosa i ust, a także dezynfekcja rąk.

Urząd Stanu Cywilnego w Gdańsku
Urząd Stanu Cywilnego w Gdańsku
fot. gdansk.pl

Państwo młodzi mogą zdjąć maseczki podczas składania oświadczenia oraz pocałunku. Niestety ze względów sanitarnych nie ma już toastu z szampanem.

Mimo tych utrudnień, w Gdańsku spora liczba par decyduje się na zalegalizowanie związku. W okresie od stycznia do końca września Urząd Stanu Cywilnego udzielił już 560 ślubów. Dla porównania, w takim samym okresie rok wcześniej było ich 735.

To też może cię zainteresować: Wysypisko śmieci w Gdańsku od lat utrudnia życie mieszkańcom. Czy rozwiązanie problemu dopiero za parę lat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w portalu Życie: Sprawa Pawła Adamowicza. Zamknięte śledztwo w kwestii braku reakcji służb

O tym się mówi: Pomorze. Kolejne szpitale dramatycznie dotknięte przez koronawirusa. Coraz mniej miejsc dla pacjentów. Czy zamkną oddziały