Torebka herbaty może być przez nas ponownie wykorzystana do wielu czynności. Między innymi pomoże nam w pielęgnacji roślin, dywanów, mebli, czy w myciu domowych sprzętów.

Herbata ma wiele ukrytych właściwości

Jak się okazuje, nie doceniamy zastosowań czarnej herbaty. Jest ona bowiem nie tylko świetnym napojem, ale może pomóc nam uporać się z wieloma problemami.

Czarna herbata może nam pomóc z potliwością nóg. Do tego celu musimy wykorzystać herbatę liściastą. Przygotowany mocny napar pozostawiamy do zaparzenia, a następnie przecedzamy i dodajemy do ciepłej wody. Aby osiągnąć pożądany efekt powinniśmy moczyć stopy przez około 20 minut.

Stopy. Źródło: mojacera.pl
Stopy. Źródło: mojacera.pl

Zużyte torebki po herbacie mogą również zostać wykorzystane do czyszczenia drewnianych mebli czy podłóg. Dodatkowo stosuje się je także w myciu okien i luster.

W celu wyczyszczenia smug, tłustych plam i zacieków należy zapatrzyć mocny wywar z czarnej herbaty, doprowadzić do temperatury pokojowej, przelać do butelki z atomizerem i spryskać szyby i lustra, po czym wytrzeć szmatką do sucha.

Herbatę można zastosować do wielu ciekawych rzeczy, jakich?

Torebka po herbacie skutecznie usunie też zabrudzenia naczyń. Wystarczy jedynie zamoczyć je w wywarze z napoju.

Herbata. Źródło: wp.pl
Herbata. Źródło: wp.pl
Herbata. Źródło: wp.pl

Czarną herbatę możemy też wykorzystać jako wspomagacz dla roślin. Begonie, bluszcz, storczyki czy paprocie będą rosnąć o wiele lepiej, jeśli będziemy podlewać je naparem z herbaty.

Równie dobrze herbata pomoże w odświeżeniu dywanów. Ma właściwości antybakteryjne, grzybobójcze i doskonale czyści. Warto wysuszyć zaparzone uprzednio liście herbaty, rozsypać je na brudnym dywanie, wetrzeć w włos, a po godzinie dokładnie odkurzyć.

Plamy na dywanie. Źródło: andziaradzi.pl
Plamy na dywanie. Źródło: andziaradzi.pl
Plamy na dywanie. Źródło: andziaradzi.pl

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY