Co ciekawe, sytuacja nie miała miejsce w Polsce, gdyż w naszym kraju zbiór grzybów leśnych i tzw. płodów runa leśnego jest praktycznie nieograniczony, o ile nie zbieramy grzybów czy jagód na terenach zakażonych – w rezerwatach, parkach narodowych czy prywatnych lasach, jeśli właściciel nie wyrazi na to zgody.

Okazuje się, że nasz kraj jest pod tym względem wyjątkowy – może dlatego Polacy są nazywani najlepszymi grzybiarzami na świecie – gdyż w innych krajach europejskich obowiązują limity zbiorów grzybów, a często trzeba mieć na to specjalne pozwolenie!

Do konfiskaty blisko stu kilogramów pięknych borowików doszło na terenie Włoch! Gdy tylko leśnicy zauważyli, ze grzybiarze próbują wynieść z lasu ogromną ilość dorodnych i aromatycznych grzybów natychmiast zareagowali zgodnie z przepisami. Dary lasu zostały skonfiskowane, a grzybiarze odpowiedzą za swój czyn!

Próbowali wynieść z lasu 100 kilogramów borowików! Grzyby skonfiskowano, grzybiarze odpowiedzą za swój proceder

Borowiki to niewątpliwie grzybowi królowie lasu, a smakosze wręcz uwielbiają je za szlachetny smak, konsystencję, aromat, a także fakt, że są w stanie wzbogacić niemal każdą potrawę, do której je dodamy. Stąd zapał wielu grzybiarzy w ich poszukiwaniach i chęć zebranie takiej ilości, jaką tylko uda się wynieść z lasu.

Jednak w wielu krajach obowiązują limity wagowe i taka sytuacja spotkała właśnie pewnych Włochów.

W słonecznej Italii, aby zbierac grzyby trzeba posiadac stosowną licencję i choć nie jest ona droga to za jej brak trzeba się liczyć z wysokimi karami. Licencja na tydzień to koszt 40 euro, a roczna – 100 euro.

Jednak to nie wszystko – we Włoszech obowiązują limity zbioru grzybów, jeśli je przekroczymy trzeba spodziewać się kary finansowej w postaci mandatu w wysokości 100 euro. Dodatkowo, trzeba się również spodziewać konfiskaty zbiorów, co stało się udziałem grupy pewnych włoskich grzybiarzy.

Jak informuje serwis Smakosze, w ostatnich dniach włoscy leśnicy wymierzyli aż 30 kar po 100 euro osobom, które chciały wynieść z lasu ponadprogramową ilość grzybów, a dary lasu zostały im odebrane. Grzybiarze w Polsce mają jednak istny raj!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NAJNOWSZE ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ IWONĘ PAVLOVIĆ ZASKOCZYŁO NIEMALŻE WSZYSTKICH. FOTOGRAFIA ROBI SZAŁ W SIECI, PRZYPOMINA O WAŻNYM DLA KOBIETY DNIU

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: CAŁKIEM NOWE INFORMACJE O ANNIE JANTAR, O KTÓRYCH NIE WIEDZIAŁ NIEMALŻE NIKT. ODNALEZIONO LIST ZAADRESOWANY DO ARTYSTKI, JEGO TREŚĆ WRĘCZ WYCISKA ŁZY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TEGO DNIA