Jak podaje "Radio ZET", Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Ponkas, niedzielny gość "Radia ZET" powiedział coś, co zaniepokoi Polaków. Jakie nowe obostrzenia planuje wprowadzić rząd?

To powinno być wprowadzone w miarę szybko

Jarosław Pinkas, podczas rozmowy z "Radiem ZET" 27 września bieżącego roku, odniósł się do nowych restrykcji, które rząd zamierza wprowadzić z okazji ogłoszenia nadejścia drugiej fali zachorowań na COVID-19. Jak sam przyznał, "trzeba to wprowadzać w sposób niezwykle rozważny, nie drastyczny".

Opowiedział także, jakie mogą zajść zmiany w tak zwanych czerwonych i żółtych strefach, na jakie rząd dzieli Polskę. Będzie chodziło na przykład o wesela i inne rodzinne uroczystości, czy też dopuszczalną liczbę osób przebywających w restauracjach.

Niedzielny gość "Radia ZET", Główny Insteptor Sanitarny odniósł się podczas audycji do terminu wprowadzenia nowych obostrzeń powiedział, że stanie się to "wtedy, kiedy zobaczymy ze mamy trochę większy problem z pacjentami, którzy są pod respiratorami".

Jesteśmy do tego przygotowani. Za każdym razem będziemy to konsultować. Trzeba to wprowadzać w sposób niezwykle rozważny, nie drastyczny. Ludzie muszą się do pewnych rzeczy przygotować.

Co sądzicie o planach rządu?

O tym się mówi: Smutne wieści płyną z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odeszła wielka Polka

Zerknij: Stary dowód osobisty trzymany do dziś na dnie szuflady, może okazać się cenny. Wystarczy spełnić pewien warunek