Jak podaje portal "W TV", Rudi Schuberth jest oburzony wysokością swojej emerytury. Artysta zapomniał jednak wspomnieć o tym, że posiada własny folwark, dobrze prosperujący interes oraz zabezpieczenie finansowe. Na jakie świadczenie emerytalne może liczyć wykonawca kultowej piosenki "Monika dziewczyna ratownika"?

Rudi Schuberth o wysokości emerytury artystów

Rudi Schuberth dołączył do grona artystów, którzy otwarcie przyznają, że otzrymują skandalicznie niskie świadczenie emerytalne. Niestety piosenkarz zapomniał wspomnieć przy okazji, że emerytura nie jest jedynym źródłem dochodu. Wielu zadaje sobie pytanie, czy Rudi Schuberth ma w ogóle prawo do wypowiadania się na ten temat.

Piosenkarz wzbudził spore kontrowersje mówiąc, że wysokość jego emerytury jest kpiną z całego jego dorobku artystyczego. Wielu artystów narzeka na niskie świadczenia, ale wielu z nich ma i tak wyższe dochody niż większość emerytów w Polsce. Do tego często pada argument, że ich aktywność zawodowa wiąże się z dużymi wynagrodzeniami, które dają szansę oszczędzić.

YouTube

Emerytura Rudiego Schubertha

Świadczenie emerytalne Rudiego Schubertha wynosi zaledwie 1200 zł miesięcznie. "Od czasu do czasu będę wciąż grał i pokazywał się publicznie, bo ta moja kwota to jest żenada. Artyści nie mają żadnych emerytur" - powiedział piosenkarz.

Nie ma wątpliwości, że to skrajnie niska emerytura. Tyle tylko, że nie jest to jedyne źródło dochodu piosenkarza. W sieci można natknąć się na nagrania przedstawiające imponujący "Folwark Odnoga", które można zobaczyć na kanale tvr24pl na platformie YouTube.

"To wyjątkowe miejsce z daleka od zgiełku miasta, ludzi i cywilizacji. Całość posiadłości to złożone z kilku domów siedlisko, zbudowane na wzór folwarku, stąd nazwa Folwark Otnoga. To miejsce naprawdę wyjątkowe, wręcz magiczne. Rudi Schuberth wraz z żoną stworzył ekskluzywne gospodarstwo agroturystyczne, zaprojektowane z pasją i pieczołowitością" - informuje kanał tvr24.pl.

Do tego Rudi Schuberth dorabia na produkcji naturalnych wędlin. "Do naszych wyrobów nie używamy żadnych konserwantów, polepszaczy i dodatków przedłużających ich żywotność, koloryzujących czy pobudzających smak. Robimy rzeczy naturalne, na naturalnych przyprawach, w naturalnych flakach" - zachwala je Rudi Schuberth.

Co sądzicie o caej sprawie?

To też może cię zainteresować: Odszedł od nas ceniony aktor. Henryk Boukołowski na zawsze pozostanie w sercach i pamięci wielu Polaków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Irena Santor napisała wzruszający, bardzo prywatny list, w którym opowiedziała o swoim życiu. Jej fani są poruszeni

O tym się mówi: Osoby, które nie stosują się do wprowadzonych obostrzeń muszą liczyć się z dużymi karami. Nowe przepisy wejdą w życie już niebawem