Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie jest najlepsza i nie ulega to żadnej dyskusji. Jednak wiele osób nadal nie stosuje się do wprowadzonych obostrzeń. Rząd nie zamierza ignorować takich zachowań i chce wprowadzić dość dotkliwe kary.

Już niebawem pojawią się nowe obostrzenia?

Jak informuje portal Radio Zet, wczoraj rano Adam Niedzielski – minister zdrowia, odbył spotkanie z Jarosławem Szymczykiem – komendantem głównym policji. Podczas spotkania odbyła się rozmowa na temat egzekwowania od Polaków obowiązujących obecnie obostrzeń.

– Takie spotkanie już się odbyło w ubiegłym tygodniu, kolejne spotkanie jest planowane na najbliższe godziny bądź dni, to zależy od wspólnych prac naszych zespołów prawników – poinformował w poniedziałek rano Wojciech Andrusewicz – rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Co więcej, wciąż trwają rozmowy Ministerstwa Zdrowia i Komendy Głównej Policji, podczas których ustalane są takie rozwiązania, które umożliwią nakłonienie Polaków do stosowania się do wprowadzonych w kraju obostrzeń.

Źródło: freepik.com

Polacy powinni stosować się do obostrzeń!

– Chcemy tak doprecyzować przepisy prawa, by policjanci nie mieli problemu z ich egzekucją. Bo to jest najważniejsze dziś, żeby skutecznie egzekwować obowiązujące przepisy, a te przepisy muszą być wówczas jasne i precyzyjne – podkreślił rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

– Tych przepisów nie doprecyzowuje sam komendant główny policji z ministrem zdrowia, ale doprecyzowują nasi prawnicy – zaznaczył Wojciech Andrusewicz.

Dziś w naszym kraju potwierdzono 2236 nowych przypadków koronawirusa, a aż 58 osób zmarło w ciągu ostatniej doby! Sytuacja taka wymaga wdrożenia nowych obostrzeń i przestrzegania tych, które zostały wprowadzone już wcześniej.

Jak informował portal "Życie": DANIEL MARTYNIUK POKAZUJE SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE. MĘŻCZYZNA NIE MA SKRUPUŁÓW W STOSUNKU DO SWOJEJ BYŁEJ ŻONY

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY PRZESTRZEGA POLAKÓW! JEDEN Z PRODUKTÓW ZOSTAŁ WYCOFANY ZE SPRZEDAŻY. SPRAWA JEST BARDZO WAŻNA

Portal "Życie" pisał również: BYŁA ŻONA PIOTRA ŻYŁY MOCNO SKRYTYKOWAŁA OBECNY ZWIĄZEK SKOCZKA. "ZAZDROSNA MOGŁABYM BYĆ O MONICĘ BELLUCCI..."