W ciągu ostatnich dni niemal potroiła się liczba osób, które co 24 godziny zapadają na koronawirusa. Dodatkowo, wiadomo o tym, że testuje się przede wszystkim osoby objawowe.

„W ostatnich dniach notowane są w Polsce najwyższe liczby nowych dziennych zakażeń koronawirusem. Dlatego konieczne jest zwiększenie liczby miejsc w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem oraz lepsza koordynacja opieki nad pacjentem” – stwierdził podczas ostatniej konferencji rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Jak będzie to wyglądać? Na dniach szef resortu, Adam Niedzielski ma zaprezentować plan całkowitych zmian w opiece szpitalnej nad pacjentami z COVID-19. Ma on dotyczyć w pierwszej kolejności zwiększenia miejsc w szpitalach i lepszą koordynację opieki.

Zdaniem Wojciecha Andrusiewicza, sytuacja sprzed paru dni i doniesienia o wożeniu pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby od placówki do placówki w poszukiwaniu miejsc dowodzi tego, jak istotna jest poprawa logistyki opieki nad pacjentami w ramach regionów i województw.

Będą zmiany w opiece szpitalnej nad pacjentami z COVID-19! Zapowiada to Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ

Jak zaznaczył rzecznik resortu chodzi o to, aby od chwili wezwania karetki było wiadomo, do jakiego szpitala pacjent trafi. Bardzo istotne jest również utworzenie lepszego i większego buforu łóżek na wypadek jeszcze większego wzrostu hospitalizowanych pacjentów. Chodzi o to, by uprzedzić ewentualny negatywny rozwój sytuacji.

Jak przypomina serwis Interia, Adam Niedzielski w ubiegłym tygodniu mówił o tym, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowane jest obecnie 8 tysięcy łóżek i najciężej chorych jest w stanie wspierać oddechowo 800 respiratorów.

Niestety, sytuacja jest rozwojowa – w poniedziałek odnotowano już ponad 100 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem od początku epidemii, a w ciągu 24 godzin dokładnie 2006.

Jak informował portal "Życie": CZY NA DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH POLACY SPOTKAJĄ SIĘ Z BLISKIMI? MINISTERSTWO ZDROWIA ALARMUJE O MOŻLIWOŚCI WPROWADZENIA KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POGRĄŻONY W OGROMNYM SMUTKU I ŻAŁOBIE. PEWNEJ OSOBY NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS, INTERNAUCI NIE MOGĄ UWIERZYĆ

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU