Andrzej Seweryn, 74-letni popularny aktor, doświadczył w ostatnim czasie ogromnej straty. Teraz próbuje się po niej pozbierać i odżyć.

Mężczyzna w ostatnim czasie stracił mamę. Pani Zofia Seweryn przez całe lata zajmowała stanowisko szatniarki oraz garderobianej w Teatrze Polskim – miejscu, w którym Andrzej Seweryn jest dyrektorem od 2011 roku.

Andrzej Seweryn stracił matkę

Mama i tata aktora poznali się w czasie II wojny światowej. Oboje zostali zesłani na przymusowe roboty do Niemiec i to tam się spotkali. Andrzej Seweryn, owoc ich uczucia, urodził się w 1946 roku w Heilbronn.

Andrzej Seweryn. Źródło: Youtube
Andrzej Seweryn. Źródło: Youtube

Pan Zdzisław Seweryn ukończył studia, a następnie objął stanowisko dyrektora fabryki samochodów. Jednak gdy aktor miał tylko 9 lat, mężczyzna zostawił rodzinę.

Pani Zofia Seweryn została samotną matką z dwójką dzieci. Podejmowała różne prace – jak podaje Super Express, m.in. jako konduktorka, sprzątaczka i strażniczka. Następnie została szatniarką w Teatrze Polskim. Rodzinie się nie przelewało, mieszkali we trójkę w jednym pokoju, njednak nie narzekali.

- Mamy dobre relacje, coraz lepsze. Lubię jej prostotę i poczucie humoru, coraz bardziej się rozwijające. Mama kpi ze mnie, że w tym wieku dżinsy noszę, że marynarki za wąskie. Syn ma być pod krawatem i w garniturze – opowiadał jakiś czas temu Andrzej Seweryn w jednym z wywiadów.

Andrzej Seweryn. Źródło: Youtube
Andrzej Seweryn. Źródło: Youtube

Pani Zofia zmarła w wieku 98 lat.

„Dyrektorowi Teatru Polskiego w Warszawie, Panu Andrzejowi Sewerynowi wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci Mamy Zofii Seweryn, wieloletniej garderobianej Teatru Polskiego” – brzmiały kondolencje dla aktora od pracowników teatru.

Przypomnij sobie o… SĄ JUŻ PIERWSZE EFEKTY PRACY KINGI DUDY, JAKO DORADCY PREZYDENTA. CZY TO ZADOWOLI KRYTYKÓW

Jak informował portal Życie: BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA POLAKÓW! JAK NALEŻY SIĘ ZACHOWAĆ, KIEDY DZWONI DO NAS NUMER, KTÓREGO NIE ZNAMY

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: MIESZKAŃCY NIE STOSUJĄ SIĘ DO ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W ŻÓŁTEJ STREFIE? POLICJANCI INTERWENIOWALI JUŻ KILKASET RAZY