To wielka tragedia dla całej rodziny Małgorzaty Tomaszewskiej, ale również dla wszystkich fanów tenisa ziemnego i stołowego w Polsce. W wieku 84 lat zmarła wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Danuta Szmidt-Calińska. Prywatnie to babcia właśnie gwiazdy TVP, prowadzącej „Pytania na Śniadanie” Małgorzaty Tomaszewskiej. Gwiazda telewizji pożegnała swoją ukochaną babcię w Internecie, używając naprawdę pięknych słów.

Wyrazy współczucia płyną zarówno do niej, jak i do całej rodziny, a kondolencje na Facebooku złożyła jej cała ekipa telewizyjnej Dwójki.

Zmarła babcia Małgorzaty Tomaszewskiej. Była wybitną polską tenisistką!

Małgorzata Tomaszewska żegna ukochaną babcię, legendę tenisa w Polsce, Danutę Szmidt-Calińską. Prezenterka „PnŚ” zwróciła się do niej w naprawdę pięknych słowach.

Danuta Szmidt-Calińska zmarła 1 października w wieku 84 lat, a przez lata występowała dla Unii Radiom, Spójni i Warszawianki. Legenda tenisa stołowego i ziemnego była także najbardziej ceniona i utytułowaną zawodniczką w polskim tenisie stołowym, zdobyła aż 67 medali mistrzostw Polski, jedenaście razy wygrywając w grze pojedynczej (lata 1953-1975).

Mama Małgorzaty Tomaszewskiej, a córka zmarłej legendy, Katarzyna również była związana z tym sportem, a sama gwiazda TVP próbowała sił w tej dyscyplinie. Jednak dziś przyszło jej pożegnać się z ukochaną babcią i pożegnała ją za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Babciu, jeszcze kiedyś porozmawiamy. Jeszcze kiedyś powiesz do mnie "córuś moja". Moje ostatnie słowa do Ciebie brzmiały "kochamy Cię". I o tym zawsze pamiętaj tam na górze” – napisała Małgorzata Tomaszewska.

Wyrazy współczucia wysyłają gwieździe fani, koledzy i miłośnicy tenisa w Polsce.

View this post on Instagram

Z żalem informuję o śmierci mojej Babci Danuty Szmit-Calińskiej. Jestem z niej dumna, a ona chciałaby, żebym to napisała. Była tenisistką ziemną oraz najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii tenisa stołowego, 67-krotną medalistką mistrzostw Polski, zdobywczynią piątego miejsca podczas mistrzostw świata w Pradze, ćwierćfinalistką mistrzostw świata w Lublanie, zdobywczynią brązowego medalu podczas mistrzostw Europy w Moskwie. W jednym roku była mistrzynią Polski w tenisie ziemnym i stołowym jednocześnie. Została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Babciu, jeszcze kiedyś porozmawiamy. Jeszcze kiedyś powiesz do mnie "córuś moja". Moje ostatnie słowa do Ciebie brzmiały "kochamy Cię". I o tym zawsze pamiętaj tam na górze 💔

A post shared by Małgorzata Tomaszewska (@malgorzata__tomaszewska) on

Jak informował portal "Życie": ADAM MAŁYSZ POKAZAŁ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH SWÓJ OGRÓD. TO, CO WŁASNORĘCZNIE W NIM ZROBIŁ WPRAWIA W ZACHWYT. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI

Przypomnij sobie: NIEPOROZUMIENIE MIĘDZY EDYTĄ GÓRNIAK A UCZESTNIKIEM PROGRAMU „THE VOICE OF POLAND”. GWIAZDA ZOSTAŁA WYGWIZDANA PRZEZ PUBLICZNOŚĆ

Portal "Życie" pisał również: NA JAW WYSZŁY NIEZNANE DOTYCHCZAS NIKOMU INFORMACJE O URSZULI DUDZIAK. GDYBY NIE MAŁY BŁĄD, GWIAZDA MOGŁABY DZIŚ ŻYĆ ZUPEŁNIE INACZEJ