Lech Wałęsa to znany polski polityk, a także były prezydent kraju. To postać bardzo znana nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej.

W 1983 roku Lech Wałęsa otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a w latach 1990-1995 był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Ostatnimi czasy polityk słynie ze swoich ostrych wypowiedzi i zastanawiających poglądów.

Lech Wałęsa. Źródło: Youtube
Lech Wałęsa. Źródło: Youtube

Lech Wałęsa obchodzi 77. urodziny

Lech Wałęsa śmiało może zostać nazwany żywą legendą dzięki swoim dokonaniom w Solidarności. Polityk był także pierwszym prezydentem wybranym w demokratycznym głosowaniu. Portal Super Express ujawnia, jak będzie wyglądało urodzinowe świętowanie polityka – dziś kończy 77 lat.

Dotychczas Lech Wałęsa w każde urodziny oraz imieniny, w czerwcu i we wrześniu, wyprawiał bankiety, na których pojawiali się ważni politycy, a także osoby publiczne. Rozpoczął takie świętowanie w latach 90. XX w. Na początku przyjmował gości w domu, później w ogrodzie, a w ostatnich latach – m.in. w Europejskim Centrum Solidarności czy Pałacu Opatów.

Lech Wałęsa. Źródło: Youtube
Lech Wałęsa. Źródło: Youtube

Jednak ten rok popsuł plany byłemu prezydentowi. Lech Wałęsa nie urządza hucznej imprezy przez koronawirusa, co nie zmienia faktu, że goście przychodzą do niego z życzeniami oraz prezentami. Jedną z osób, która odwiedziła polityka, była Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Zjawiła się w biurze ECS z prezentem.

Lech Wałęsa pochwalił się na Facebooku podarkiem od prezydent Dulkiewicz. Na obrazie znajdują się żurawie ze stoczni gdańskiej – miejsca wieloletniej pracy Wałęsy, a także kolebki Solidarności, która powstała na skutek dowodzonego przez niego strajku, zorganizowanego właśnie na terenie stoczni.

Posted by Lech Wałęsa on Tuesday, September 29, 2020

„Niech zdrowie dopisuje i pandemia nas opuści, a wraz z nią wszelkie inne plagi, które zatruwają życie pojedynczych ludzi i całej wspólnoty” – pisała w dołączonym do podarku liście Dulkiewicz.

„Cieszę się, że w trosce o dobrą kondycję oddał Pan Prezydent w ręce fachowców. Jest nam Pan bardzo potrzebny, a do tego trzeba żelaznego zdrowia” – dodała.

Czas

Posted by Lech Wałęsa on Tuesday, September 29, 2020

Przypomnij sobie o… MIESZKANIEC WARSZAWY PRÓBOWAŁ SPRZEDAĆ ORYGINALNE NIEMIECKIE DOKUMENTY POCHODZĄCE SPRZED WIELU LAT. GROZI MU KARA POZBAWIENIA WOLNOŚCI

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: PRZYJĘTO PROGRAM OCHRONY POWIETRZA. NAJWAŻNIEJSZE RZECZY, KTÓRE TRZEBA WIEDZIEĆ W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… SPORA WPADKA PODCZAS OSTATNIEGO SERWISU „WIADOMOŚCI TVP”. WIDZOWIE Z PRZEKĄSEM OBSERWOWALI TO, CO ROBI DANUTA HOLECKA NA EKRANIE