W jednym z ostatnich wydań „Wiadomości TVP” doszło do kuriozalnej sytuacji, która stała się języczkiem uwagi w polskich mediach.

Gdy ze studia w Warszawie połączono się z obecną w Watykanie Danutą Holecką wszystko było w porządku. Jednak sama dziennikarka wkrótce zaczęła „łączyć się” z obecnymi na tym samym rzymskim placu dziennikarzami. Widzowie byli skonfundowani i wielu z nich nie wiedziało, o co chodzi!

Piątkowe wydanie „Wiadomości TVP” wprawiło widzów w zakłopotanie i nie wiedzieli do końca, w jakim celu dziennikarze z Watykanu łączą się z… Watykanem!

Do wpadki doszło podczas piątkowego wydania „Wiadomości TVP” 25 września, gdy studio w Warszawie połączyło się z obecną w Watykanie Danutą Holecką. Cała sytuacja miała związek z oficjalną wizytą prezydenta Andrzeja Dudy podczas ceremonii pod Monte Cassino, a także audiencji u papieża Franciszka.

Jednak cała sytuacja przybrała dość dziwny obrót, gdyż Danuta Holecka zgodnie z widokiem za swoimi plecami znajdowała się w Rzymie. Na dalszym planie można było zobaczyć Bazylikę świętego Piotra, mieszczącą się w Watykanie.

Wkrótce Danuta Holecka zaczęła się „łączyć” z innymi reporterami „Wiadomości”, którzy również byli w Watykanie, jednak zdecydowali się umiejscowić w innych punktach Rzymu, by zróżnicować przekaz. Karol Jałtuszewski postanowił ustawić się bliżej murów samej bazyliki, a jego kolega Maciej Sawicki stanął dalej, aby było widać obelisk i słynną budowlę, jak informuje serwis Teleshow.

Relacja z pobytu Andrzeja Dudy we Włoszech zajęła blisko jedną trzecią piątkowego wydania „Wiadomości”.

Dla widzów, fakt łączenia Watykanu z Watykanem był dość dziwny i dla niektórych wyglądał komicznie. Zazwyczaj na miejsce wydarzeń wysyła się jednego reportera i w ten sposób łączy się z nim. Jednak TVP postawiło aż na trzech dziennikarzy.

Jak informował portal "Życie": SENSACYJNE WIEŚCI O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE, MONARCHINI OD TRZECH DEKAD MA MIEĆ DUBLERKĘ! W JAKIM CELU PAŁAC BUCKINGHAM ZDECYDOWAŁ SIĘ NA TAKI KROK

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE INFORMACJE O JEDNEJ Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI”. UCZESTNIK WYZNAŁ PRAWDĘ, WYJAWIŁ, ZE ZMAGA SIĘ NIEULECZALNĄ CHOROBĄ, TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie" pisał również: „ROLNIK SZUKA ŻONY”: WPADKA W NAJNOWSZYM SEZONIE PROGRAMU. WIDZOWIE ZIDENTYFIKOWALI KOLEJNĄ UCZESTNICZKĘ, NIE JEST DEBIUTANTKĄ W TAKICH PROGRAMACH