Ta sprawa zastanawia Polaków do dzisiaj. Wszystko przez nie do końca jasną sytuację. Prowadzący popularnego programu śniadaniowego w TVP2, „Pytania na śniadanie”, spotkał się ze sporymi konsekwencjami za swoją wypowiedź – stracił pracę w trybie natychmiastowym.

Prowadzący „Pytanie na śniadanie” zwolniony zaraz po kontrowersyjnej wypowiedzi

Sytuacja była tym dziwniejsza, że prowadzący dobrze sprawdzał się w swojej roli przez ponad 10 lat i mimo kilku małych wpadek był bardzo lubiany przez odbiorców. Mowa o Michale Olszańskim. Jak informuje WTV, teraz mężczyzna postanowił skomentować całą sprawę.

Były prowadzący „Pytania na śniadanie” pracował w TVP2 przez ponad 10 lat, został zwolniony w lipcu 2019 roku. Warto dodać, że zwolnienie było natychmiastowe. Co więcej, tuż przed nim zakazano mu wypowiadać się publicznie na temat już byłego pracodawcy.

Pytanie na śniadanie. Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl
Pytanie na śniadanie. Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl
Pytanie na śniadanie. Źródło: pytanienasniadanie.tvp.pl

Wszystko przez to, że wyraził własną opinię. Co takiego powiedział? Był po prostu przeciwny zaproszeniu Jarosława Kaczyńskiego do „Pytania na śniadanie” jako gościa i to nie spodobało się szefostwu.

Michał Olszański oraz Monika Zamachowska przeprowadzili wywiad z Jarosławem Kaczyńskim w popularnej śniadaniówce i… chwilę później już tam nie pracowali. Telewizja Polska twierdziła, że potrzeba tam świeżych twarzy, gdyż takie są oczekiwania widzów.

Teraz Michał Olszański cieszy się z sytuacji, jaka zaistniała. Uważa, że zwolnienie przysłużyło mu się z wielu powodów. Twierdzi, że formuła programu wyczerpała się, że jest on coraz mniej ciekawy.

- Nie tęsknię za "Pytaniem na śniadanie". Z perspektywy czasu wiem, że to był dobry moment na pożegnanie, bo czułem, że program robi się coraz bardziej banalny – opowiadał w jednym z wywiadów.

Michał Olszański / YouTube
Michał Olszański / YouTube

Twierdzi także, że prawdopodobnie ekipie nie podobało się, że był tak doświadczoną osobą, a nowa formuła programu nie pozwalała mu na zawodowe spełnianie się.

- Widocznie taki jest nowy kierunek stacji – podsumował.

Teraz zamiast Michała Olszańskiego program prowadzi Aleksander Sikora, zaś na miejsce Moniki Zamachowskiej przyjęto Małgorzatę Tomaszewską.

- Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie – ocenił Michał Olszański.

"Pytanie na Śniadanie". Źródło: Youtube
"Pytanie na Śniadanie". Źródło: Youtube

Przypomnij sobie o… OSZUST WPADŁ W RĘCE MUNDUROWYCH, TERAZ CZEKA GO POWAŻNA KARA. PRZEZ LATA OSZUKIWAŁ LUDZI TWIERDZĄC, ŻE JEST NOWYM JEZUSEM

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: DO MIASTA WRACAJĄ STUDENCI. MPK WZMOCNI DLA NICH OFERTĘ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ . CO SIĘ ZMIENI

Portal Życie pisał również o… KOLEJNE PROBLEMY ZE STREFĄ PARKOWANIA NA WARSZAWSKIEJ WOLI. MIESZKAŃCY STOLICY NIE MOGĄ KUPIĆ BILETÓW, A DOSTAJĄ MANDATY. O CO CHODZI