Ukochana Krzysztofa Krawczyka wyjawiła prawdę o dwudziestoletnich zmaganiach męża z chorobą Parkinsona, ktora zrobiła z jego życia piekło na ziemi. Wdowa szczegółowo wyjawiła, z czym miał do czynienia jej mąż, a co za tym idzie, ona też...

"Kiedyś po kolejnym upadku w łazience miał krwiaka pod okiem. Jak byliśmy w kościele, żartował, że żona go bije"

Każdy wiedział, że Krzysztof krawczyk był schorowanym człowiekiem, jednak piosenkarz ujawnił jedynie przebycie operacji biodra, a później wyszło na jaw, że artysta cierpiał także z powodu cukrzycy. Jednak nikt prócz państwa Krawczyk i ich lekarzy nie wiedział, że artysta od dwóch dekad toczył bój z chorobą odbierającą każdą radość życia – Chciałabym napisać o początkach choroby Krzysia. Bo to był długi proces. Postaram się zrobić to łagodnie, żebyście, kochani moi, nie płakali, bo ja do dzisiaj wylewam wiadra łez. Choroba Krzysia zaczęła się już 20 lat temu drżeniem głowy. Był to początek parkinsona. Zwróciłam lekarzom uwagę, ale jakoś nikt nie zareagował. Lata mijały, a choroba robiła postępy – opowiedziała wdowa Ewa Krawczyk w nowej, szerszej odsłonie biografii „Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino”.

Zaczęła się wówczas batalia o zdrowie artysty. Jak powiedziała Ewa Krawczyk, lekarstwa nie poomagały zbyt skutecznie. Podczas kazania w kościele, Ewa Krawczyk musiała prosić męża o "zrobienie czegoś", bo głowa tak się mu trzęsła, że czuła to siedząc obo męża, a siedzący z tyłu uczestnicy mszy widzieli co się dzieje. Potem już nie obyło się bez stołka z powodu narastającego bólu biodra artysty.

Ewa Krawczyk opisała ich tajną umowę, według której na znak poprawiania apaszki na szyi męża, Ewa dyskretnie dawała mu sygnał, aby zaczął bardziej konktrolować drżenie głowy i rąk. Późniejsza decyzja o zoperowaniu biodra nie przysłużyła się mu, a skończyła się konieczkością poruszania się o kulach.

Dodatkowo męczyła artystę cukrzyca, a Parkinson postępował. Artysta potrzebował całodobowej opieki żony, która z prwdziwej miłości do niego nauczyła się wszystkiego, co zwykle robią panie pielęgniarki opiekując się pacjentami w tym stanie.

O tym się mówi: Małgorzata Ostrowska-Królikowska wzruszająco o ślubie Antka i Joanny. Jej życzenia na nową drogę życia wywołują łzy

Zerknij: Ona ma 68 lat i jest w ciąży. Jej wybranek jest o wiele młodszy. Ile lat ma młody mężczyzna