Kto z nas nie pije herbaty. Zapewne niewiele osób rezygnuje z tej codziennej przyjemności. Są tacy, którzy stawiają na herbaty liściaste, ale też i tacy, którzy wybierają szybkie zaparzenie napoju za pomocą torebek.

I o ile herbaty liściaste można zalewać wrzątkiem więcej niż raz, o tyle torebki po jednym zużyciu są już bezwartościowe. A gdzie lądują bezwartościowe przedmioty? Oczywiście w koszu. Okazuje się jednak, że wyrzucane torebki mogą znaleźć inne zastosowania.

Ci, którym zależy na ekologii koniecznie powinni znać sposoby ponownego wykorzystywania zużytych torebek po herbacie. Do czego można je używać?

Herbata. Źródło: wp.pl
Herbata. Źródło: wp.pl
Herbata. Źródło: wp.pl

Torebka herbaty nie tylko do sporządzenia napoju

Skuteczny środek czyszczący

Zużyte torebki po herbacie mogą zostać wykorzystane do czyszczenia drewnianych mebli czy podłóg. Dodatkowo stosuje się je także w myciu okien i luster. Wywar z herbaty zapobiega powstawaniu smug.

Torebka po herbacie skutecznie usunie też zabrudzenia naczyń. Wystarczy jedynie zamoczyć je w wywarze z napoju.

Herbata na czyszczenie toalety

Herbata w torebkach Nie sprawdzi się także w pozbywaniu się z muszli klozetowej kamienia oraz osadu. Użycie torebki z herbatą jest nie tylko tanim i skutecznym sposobem ale także ekologicznym. Okazuje się, że wystarczy wrzucić do toalety kilka torebek po herbacie i pozostawić na około 30 min. Po tym czasie z toalety zniknie kamień oraz osad. Pamiętaj by nie trzymać torebek herbaty w toalecie dłużej, mogą dać odwrotny efekt.

Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl
Toaleta. Źródło: kobieceinspiracje.pl

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAJNOWSZE USTALENIA POLICJI W SPRAWIE OJCA, KTÓRY ZAPOMNIAŁ O SWOICH DZIECIACH WYSIADAJĄC Z POCIĄGU. RODZINA TRAFI POD OBSERWACJĘ SĄDU