Starożytny grecki filozof Sofokles powiedział kiedyś: „Wykonywanie dobrych uczynków jest najwspanialszym zadaniem człowieka”. Dobry uczynek, choć prosty i mały, może w końcu przynieść niesamowite rezultaty. Dotyczy to 18-letniej Evoni Williams.

Evoni była kelnerką pracującą w La Marque Waffle House w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Wykonywała zwykłą pracę, serwując jedzenie klientom, gdy nagle pojawił się starszy mężczyzna. Mężczyzna miał problemy z oddychaniem i wymagał pomocy poprzez podłączenie go do butli z tlenem.

Evoni zauważyła, że ​​mężczyzna z trudem spożywa posiłek. Ręce mu się trzęsły i nie mógł utrzymać sztućców. Powiedział Evoni, że jego ręce nie działają tak dobrze, jak kiedyś. Nagle zrobiła coś nieoczekiwanego.

„Bez wahania wzięła jego talerz i zaczęła kroić jego mięso” - powiedziała Laura, inna klientka baru.

fot. Facebook

Mały gest kelnerki został nagrodzony w niesamowity sposób!

Klientka, Laura Wolf, widziała całą sytuację jak na talerzu i zrobiła zdjęcie Evoni i starszemu klientowi. Opublikowała fotkę na swoim koncie na Facebooku i powiedziała, że ​​jest wdzięczna, że ​​mogła być świadkiem tego aktu życzliwości, którzy wydarzył się na jej oczach.

Wiadomość rozeszła się w tempie ekspresowym i dotarła do Izby Handlowej Texas City - La Marque. Burmistrz miasta, Bobby Hocking wydał specjalne oświadczenie i nagrodził Evoni za jej dobry czyn.

Uniwersytet Południowego Teksasu przyznał 18-latce stypendium o wysokości 16 tysięcy dolarów. Evoni ukończyła liceum w maju 2017 roku i pracowała w restauracji, aby zaoszczędzić pieniądze na studia. Uniwersytet wyznaczył doradcę, który pomógł jej zaplanować kierunek studiów i sposób studiowania.

„To było dla mnie naprawdę bardzo wiele. Nie zrobiłam nic wielkiego, a tak mnie uhonorowano. Jestem wzruszona” – powiedziała Evoni, gdy wręczono jej czek.

fot. Texas Southern University

Jak informował portal „Życie”: KRYSTYNA PAWŁOWICZ WŁAŚNIE UJAWNIŁA SKRYWANY PRZEZ LATA TALENT. NIKT PRĘDZEJ O TYM NIE WIEDZIAŁ, INTERNAUCI SĄ POD DUŻYM WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: PEWIEN OPUSZCZONY DOM NA WSI SKRYWAŁ W SOBIE TAJEMNICĘ, O KTÓREJ NIKT NIE WIEDZIAŁ. PODCZAS REMONTU ZALEZIONO TAM PRZEDMIOTY WARTE KROCIE

Portal „Życie” pisał również: ZADZIWIAJĄCE WYDARZENIE W LESIE. PEWIEN MĘŻCZYZNA WYBRAŁ SIĘ NA GRZYBY, LECZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE JEGO WYJAZD SKOŃCZY SIĘ TAK ŹLE