Jak podaje portal Fakt, Siergiej Torop przyszedł na świat dokładnie 14 stycznia 1961 roku, a swoją sektę, bo tak należy nazwać organizację, którą powołał do życia, założył w 1991 roku i od tego czasu zgromadził 10 tysięcy zwolenników.

Nowa sekta!

Mężczyzna utrzymuje, że jest nowym Jezusem, a w dniu jego narodzin na świecie zaczął się nowy etap. Swoją organizację nazwał Kościołem Ostatniego Testamentu. Według założeń, członkowie tego zgromadzenia nie mogą korzystać z gotówki, szczepionek, a także nie mogą spożywać pszenicy oraz mięsa. Co więcej, dzieci należące do zgromadzenia nie chodzą do normalnych szkół.

Kiedy o zgromadzeniu zrobiło się głośno, władze postanowiły bliżej przyjrzeć się całej sprawie. Jak się okazuje, Siergiej Torop pracował niegdyś w drogówce. Dzięki swojemu sprytowi i inteligencji udało mu się zgromadzić wokół siebie „wiernych” i założyć Miasto Słońca, które znajduje się w Kraju Krasnojarskim.

fot. YouTube

Rząd zainteresował sie całą sprawą

Finalnie władze podjęły się schwytania Toropa. W dobrze przemyślaną akcję zaangażowana była Federalna Służba Bezpieczeństwa oraz policja, w sumie było to kilkadziesiąt osób.

Jak się okazuje, w Kościele Ostatniego Testamentu niejednokrotnie dochodziło do znęcania się zarówno na tle psychicznym, jak i fizycznym. Torop powołał szkołę przygotowań przedmałżeńskim, do której obowiązek miały uczęszczać kobiety. W szkole mówiono im o tym, że każda kobieta musi po ślubie zapomnieć o niezależności, porzucić swoją pracę zawodową, a także bezgranicznie służyć swojemu mężowi.

Co więcej, Torop oraz jego współpracownicy odpowiedzą także, za uszkodzenia ciała, jakie doznały przynajmniej dwie osoby! Toropow może zostać skazany nawet na 12 lat więzienia.

fot. YouTube

Jak informował portal „Życie”: FANI DŁUGO CZEKALI NA TĘ WIADOMOŚĆ. BARBARA KURDEJ - SZATAN WRESZCIE URODZIŁA. JAK WYGLĄDA DZIECKO GWIAZDY

Przypomnij sobie: OGROMNA ZMIANA CÓRKI KASI KOWALSKIEJ. MŁODA KOBIETA POSTAWIŁA NA BARDZO ODWAŻNĄ FRYZURĘ I KOLOR. TERAZ JEST WRĘCZ NIE DO POZNANIA

Portal „Życie” pisał również: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE