Tomasz Komenda przeszedł przez piekło ze względu na odsiedzenie niesłusznie 18 lat w więzieniu m.in. za zabójstwo nastoletniej dziewczyny. Prawnikom udało się jednak dowieść jego niewinności i mężczyźnie udało się wyjść na wolność, jednak stało się to w blasku fleszy.

Sprawiedliwość zwyciężyła, jednak powrót do normalnego życia nie był łatwy dla Tomasza Komendy. Jego rozmowa z dziennikarzami Wirtualnej Polski właśnie odmieniła jego życie na zawsze.

Okazuje się bowiem, że mężczyźnie w uzyskaniu dobrej pracy zdecydowali się pomóc bracia Collins, gwiazdy programu „Ameryka Express”. Jak to możliwe?

Tomasz Komenda otrzymał pracę u braci Collins. Gdzie będzie pracował?

Okazuje się, że mężczyzna znalazł pracę po wyjściu z więzienia, jednak stał się pewnego rodzaju atrakcją w myjni, w której pracował i to mocno mu przeszkadzało. Wywiad dla Wirtualnej Polski wiele zmienił w tym temacie.

Do mężczyzny za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił się Rafał Collins, który zaproponował mu pracę. Tomasz Komenda zgodził się bez wahania. Gdzie będzie pracował?

– Tomek miał do wyboru zatrudnienie w trzech spółkach, którymi kieruje: studio tuningu pojazdów, restaurację w Warszawie lub pracę w naszej fundacji. Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę – tłumaczy w mediach społecznościowych Rafał Collins, mówiąc o podjęciu współpracy, cytowany przez Wiadomości WP.

W ten sposób Komenda nie będzie narażony na nieustanne pozowanie do zdjęć i stykanie się z ludźmi, a będzie stykał się z wąskim gronem osób.

View this post on Instagram

Bardzo miło mi poinformować, iż z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z Tomkiem Komendą. Tomek miał do wyboru zatrudnienie w trzech spółkach którymi kieruje: studio tuningu pojazdów, restaurację w Warszawie lub pracę w naszej fundacji. Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę.Funkcja jaką będzie sprawować to Specjalista do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych. Dzięki takiemu rodzajowi pracy Tomek będzie miał wokół siebie wąskie grono ludzi, nie będzie musiał codziennie stawać do setek zdjęć, tak jak to było na myjni, w której pracował. Tomek dostanie od nas szanse na rozwój, początkowo w zakresie jego obowiązków będzie leżał jedynie jego rozwój osobisty. Mamy pełną świadomość, iż ma trochę do nadrobienia i musimy mu dać trochę czasu na pełną, obopólną współpracę. Aby biegać należy umieć na początek dobrze chodzić, wobec czego współpraca rozpocznie się od różnych kursów (m.in. prawa jazdy), oraz opieki psychologicznej ponieważ państwo nawet o to nie zadbało, powyższe aktywności przygotują go do lepszej współpracy. Ponadto Tomek będzie pracował z domu, tak aby nie musiał opuszczać otoczenia, które zna i w którym czuje się komfortowo, w gronie rodzinnym blisko narzeczonej i dziecka, które wkrótce przyjdzie na świat, tymczasem nasza współpraca zapewni jego rodzinie spokojne życie bez konieczności martwienia się o rachunki czy inne opłaty. Umówiliśmy się z Tomkiem, że będzie sam decydował, w którym momencie będzie w stanie udźwignąć duży projekt. Nie ukrywamy że nasza współpraca w zakresie, w jakim ją planujemy, jest dla nas nowością i będziemy musieli nieco zrestrukturyzować nasze plany, na szczęście dzięki ludziom którzy nas otaczają mamy możliwości, które nam na to pozwalają.Uzgodniliśmy z Tomkiem, iż wypowiadamy się na temat tej sprawy jedynie do końca tego tygodnia, po czym odmawiać będziemy komentarzy celem uzyskania spokoju potrzebnego Tomkowi oraz nam aby nasza współpraca dobrze się ułożyła.A tak totalnie od siebie dodam tylko, że jest to straszna farsa iż Tomek wciąż czeka na zadośćuczynienie od Państwa i musiał pracować po myjniach...

A post shared by Rafal Collins (@rafalcollins) on

Jak informował portal „Życie”: ROBERT LEWANDOWSKI POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z SIOSTRĄ, MILENĄ. INTERNAUCI SĄ BARDZO ZASKOCZENI TYM, W JAKICH WARUNKACH MIESZKA

Przypomnij sobie: OGROMNA ZMIANA CÓRKI KASI KOWALSKIEJ. MŁODA KOBIETA POSTAWIŁA NA BARDZO ODWAŻNĄ FRYZURĘ I KOLOR. TERAZ JEST WRĘCZ NIE DO POZNANIA

Portal „Życie” pisał również: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE