Jak podaje portal "Lelum", śmierć Janusza Dzięcioła była dla wszystkich fanów prgramu "Big Brother" szokiem. Zwycięzca pierwszej edycji zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w pobliżu swojego domu w Białym Borze w pobliżu Grudziądza. Dziś wspominają go przyjaciele i współdomownicy z Domu Wielkiego Brata.

Janusz Dzięcioł we wspomnieniach kolegów z "Big Brothera

Ci, którzy w 2001 roku dzielili Dom Wielkiego Brata z Januszem Dzięciołem, wspominają go, jako ciepłego i zawsze uśmiechniętego człowieka. Nie byli w stanie uwierzyć, że ten sympatyczny mężczyzna odszedł już na zawsze.

"Trudno uwierzyć w to ci się stało. W pierwszej chwili myślałam, ze to okrutny żart. Niestety z Polski płyną bezlitosne informacje. Trudno, bardzo trudno uwierzyć, że Janusza nie ma już wśród nas. Janusz, człowiek, z którym spędziłam trzy miesiące życia, które rozpoczęły przyjaźń na całe życie" - tak Janusza Dzięcioła w mediach społecznościowych wspominała Manuela Michalak.

YouTube

Janusz Dzięcioł choć zaistniał w show TVN-u, to znany był również z działalności społecznej oraz politycznej. Był posłem na Sejm. "Zawsze stawał na wysokości zadania. I to już nie chodzi o tylko o pobyt w programie, ale życie codzienne. Zawsze doprowadzał sprawy do końca" - pisała o nim Michalak.

YuTube

Prokuratura ustaliła, że do wypadku doszło w skutek nieuwagi Janusza Dzięcioła. "Do wypadku doszło w wyniku niezachowania ostrożności kierowcy i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu" - poinformowała prokurator rejonowej Agnieszka Reniecka.

A jak wy zapamiętaliście Janusza Dzięcioła?

To też może cię zainteresowa: Martyna Wojciechowska zaliczyła spotkanie pierwszego stopnia z samochodem. Czy nic jej nie jest? Było naprawdę niebezpiecznie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żona Zenka Martyniuka mocno skomentowała wybrankę ich syna. Danuta Martyniuk nie darzy kobiety sympatią

O tym się mówi: Rekordowe ognisko zakażeń w jednej ze szkół w Polsce. Nauka zdalna przedłużona do 19 września, uczniowie masowo na testach